Sākums » Jaunākie raksti » Nodokļu darba grupā augusta sākumā sagaida Meņģelsones piedāvājumu veselības apdrošināšanas modelim

Nodokļu darba grupā augusta sākumā sagaida Meņģelsones piedāvājumu veselības apdrošināšanas modelim

Finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV) 19. jūlijā paudis, ka Nodokļu izmaiņu darba grupa augusta sākumā sagaida veselības ministres Līgas Meņģelsones (AS) piedāvājumu veselības apdrošināšanas modelim, lai varētu to sīkāk apspriest.

Jau jūnijā darba grupā politiskā līmenī bija panākta vienošanās par pāreju uz Igaunijas veselības apdrošināšanas modeli, mainot valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) struktūru. No VSAOI joprojām tiktu veikti maksājumi pensijām un bezdarbnieku pabalstiem, atlikušo novirzot veselības aprūpes budžetā.

Saistībā ar VSAOI daļas maksājumu iespējamo sasaisti VM būs arī jāskaidro, kā ministrija piedāvā saistīto lietu vadību, piemēram, attiecībā uz slimības lapu maksājumiem, skaidroja finanšu ministrs.

Vēl viens izaicinājums veselības aprūpē ir nodrošināt pašlaik nepastāvošu, bet ļoti nepieciešamu digitālo sistēmu, kas spēj reģistrēt visus notikumus medicīnas aprūpē, lai labāk varētu prognozēt nepieciešamo finansējumu, atzīmēja Ašeradens.

Avots: LETA

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*