Sākums » Farmācija » Noslēdzies 17. Baltijas farmaceitu forums
Noslēdzies 17. Baltijas farmaceitu forums

Noslēdzies 17. Baltijas farmaceitu forums

No 25. līdz 27. aprīlim, ar Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) reģionālo konferenci kā ievadošo pasākumu, Rēzeknē norisinājās jau 17. atjaunotais Baltijas farmaceitu forums – “BaltPharm Forum 2014”. Forumā šogad piedalījās ap 150 farmācijas nozares dalībnieku no Igaunijas, Lietuvas, Latvijas, Polijas, Somijas, ASV.

Forumā Polijas un Baltijas valstu pārstāvji ziņoja par aktualitātēm farmācijā un farmaceitiskās aprūpes problēmām katrā no valstīm. Latvijas pārstāvis LFB viceprezidents Valdis Pirsko ziņoja par farmaceitiskās aprūpes standarta ieviešanu Latvijā.

Lekciju ar farmaceitisko aprūpi un tās attīstības iespējām nākotnē lasīja ASV profesore, Dr. pharm. Dženanī Oliveira (Djenane R. Oliveira), bet par aptiekā sniegtajiem farmaceitiskās aprūpes pakalpojumiem Somijā stāstīja Somijas pārstāve Dr. pharm. Saija Leikola (Saija Leikola). Aktuālie jautājumi tika apspriesti arī paneļdiskusijā.

IMG_3788Foruma dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar Baltijas valstu farmācijas studentu stenda referātiem par dažādām tēmām, piedalīties četrās dažādās darba grupās, bet vakarā iesaistīties sarunās ar citu valstu kolēģiem neformālā vidē.

Foruma noslēgumā Baltijas valstu pārstāvji vienojās par kopīgu foruma rezolūciju. “BaltPharm Forum 2014” rezolūcija ietver piecus punktus, kas saistīti ar forumā apspriesto tēmu – farmaceitiskās aprūpes attīstību Baltijas valstīs. “BaltPharm Forum 2014” rezolūcijas galvenā ideja – farmaceita kā veselības aprūpes speciālista lomas nostiprināšana. Foruma rezolūcija aicina valstu institūcijas nodrošināt farmaceita kvalitatīvai un augsti profesionālai darbībai atbilstošu likumdošanas vidi.

BPhF_12015. gadā forums notiks Igaunijā.

 

Elīna Badune

 

E.Badunes foto.

 

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.