Sākums » Jaunākie raksti » Notiks ekspertu seminārs “Latvijas onkoloģijas plāns Eiropas Vēža uzveikšanas plāna gaismā”
Notiks ekspertu seminārs “Latvijas onkoloģijas plāns Eiropas Vēža uzveikšanas plāna gaismā”

Notiks ekspertu seminārs “Latvijas onkoloģijas plāns Eiropas Vēža uzveikšanas plāna gaismā”

Lai apspriestu Latvijas onkoloģijas plāna pirmo posmu, īpaši Eiropas Vēža uzveikšanas plāna kontekstā, Onkoloģijas pacientu organizāciju apvienība “Onkoalianse” rīko ekspertu semināru “Latvijas onkoloģijas plāns Eiropas Vēža uzveikšanas plāna gaismā”. Seminārs notiks trešdien, 17.maijā, no plkst.15.00 līdz 17.00 Latvijas Ārstu biedrības telpās Skolas ielā 3.

“Onkoalianse” skaidro, ka cīņa ar vēzi ir viena no galvenajām Eiropas Komisijas prioritātēm veselības aprūpes jomā, tādēļ pirms diviem gadiem ir pieņemts Eiropas Vēža uzveikšanas plāns, kurā ir ietverta jauna pieeja vēža profilaksei, ārstēšanai un vēža slimnieku aprūpei. Pagājušajā gadā arī Latvijas valdība apstiprināja Veselības aprūpes pakalpojumu onkoloģijas jomā uzlabošanas plānu 2022. – 2024.gadam, kura galvenais mērķis ir integrētu veselības aprūpes pakalpojumu attīstība, lai novērstu priekšlaicīgu mirstību no onkoloģiskām slimībām.

Latvijas vēža pacienti ir nevienlīdzīgā situācijā salīdzinājumā ar citām Eiropas Savienības valstīm, kā arī Lietuvu un Igauniju. Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) ir secinājusi, ka Latvija nodrošina labu finansiālu pieejamību stacionārai un ambulatorai vēža pacientu aprūpei visiem iedzīvotājiem, taču piekļuve inovatīvām pretvēža zālēm ir ierobežota un aprūpes kvalitāte būtu jāuzlabo. Tāpat pastāv izteikta nevienlīdzība vēža profilaksē un vēža skrīninga un aprūpes pieejamības jomā.

Semināra dalībnieki apspriedīs Latvijas onkoloģijas plāna īstenošanas pirmo posmu, īpaši Eiropas Vēža uzveikšanas plāna kontekstā, analizēs, kā Latvijā iecerētie pasākumi sasaucas ar Eiropas plānu un iepriekšējos gados mūsu valstij dotajām rekomendācijām, vērtēs progresu diagnostikas, inovatīvu medikamentu un ārstēšanas pieejamības, pacientu aprūpes uzlabošanā, valsts budžeta finansējuma palielināšanā.

Pasākumā piedalīsies Eiropas Parlamenta deputāts, Eiropas Parlamenta Īpašās komitejas vēža uzveikšanai priekšsēdētāja vietnieks Ivars Ijabs, Veselības ministrijas Veselības aprūpes departamenta direktore Sanita Janka, Saeimas Onkoloģijas pacientu atbalsta deputātu grupas vadītāja Ingrīda Circene, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas priekšsēdētāja Līga Kozlovska, Latvijas Onkoloģijas pacientu organizāciju apvienības “Onkoalianse” valdes priekšsēdētāja Olga Valciņa, Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācijas valdes priekšsēdētāja Aija Geriņa-Bērziņa, Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūta direktors Mārcis Leja. Semināru vadīs Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes pētnieks Romualds Ražuks.

Pasākumā aicināti piedalīties Saeimas, valsts pārvaldes institūciju pārstāvji, medicīnas speciālistu organizāciju, pacientu biedrību pārstāvji, veselības eksperti, augstskolu pārstāvji, mediji.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*