Sākums » Farmācija » Novembrī pārdoto zāļu apgrozījums lieltirgotavās bija par 20% mazāks nekā oktobrī
Novembrī pārdoto zāļu apgrozījums lieltirgotavās bija par 20% mazāks nekā oktobrī

Novembrī pārdoto zāļu apgrozījums lieltirgotavās bija par 20% mazāks nekā oktobrī

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka 2019. gada novembrī zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas 3,94 miljonus zāļu iepakojumu par 39,63 miljoniem eiro (ar PVN). Naudas izteiksmē tas ir par 20,6% mazāk nekā šī gada oktobrī un par 12% vairāk nekā 2018. gada novembrī, ziņo ZVA. Vispārēja tipa aptiekām novembrī tika pārdoti 3,56 miljoni zāļu iepakojumu 32,43 miljonu eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas pārdotas 518 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistrā iekļautas zāles, tai skaitā 254 kompensējamo zāļu sarakstā iekļautas zāles, par 13,91 miljonu eiro, kas ir par 21,45% vairāk nekā šī gada oktobrī.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu novembrī bija  10,07 eiro, savukārt mediānas cena – 5,54 eiro ar PVN (Latvijas Zāļu reģistrā iekļautām zālēm – 5,43 eiro, nereģistrētām zālēm 15,23 eiro).

Zāļu ražotāji un to pārstāvji novembrī zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 40 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 14 zālēm. Par iemeslu cenu pieaugumam reģistrācijas apliecību īpašnieki minējuši izejvielu cenu kāpumu, darba spēka izmaksu pieaugumu un ražošanas izmaksu paaugstināšanos.

Dati apkopoti no 89 licencētām zāļu lieltirgotavām, kas darbojās Latvijā. Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā netika ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apjomiem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu.

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.