Sākums » E-veselība » NVD informē par ikmēneša plānotajiem uzlabošanas darbiem E-veselības sistēmā
NVD informē par ikmēneša plānotajiem uzlabošanas darbiem E-veselības sistēmā

NVD informē par ikmēneša plānotajiem uzlabošanas darbiem E-veselības sistēmā

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka katra mēneša 3. nedēļas nogalē (ap 20. datumu) ir ieplānots veikt E-veselības uzlabošanas darbus ar mērķi efektivizēt sistēmas darbību. NVD par plānotajiem darbiem vismaz 7 dienas iepriekš informēs ārstus, aptiekas un iedzīvotājus (ievietojot paziņojumu E-veselības portālā), lai iedzīvotāji medikamentus varētu ieplānot iegādāties laicīgi pirms vai arī pēc E-veselības uzlabošanas darbiem nedēļas nogalē. NVD arī aicinās aptiekas izlikt paziņojumus par E-veselībā plānotajiem uzlabošanas darbiem.

NVD jau iepriekš E-veselības lietotājiem atvainojas par sagādātajām neērtībām!

Tā kā ārstniecības personām, ielogojoties E-veselībā, lai izrakstītu pacientam e-recepti, jau laicīgi būs redzams paziņojums par plānotajiem uzlabošanas darbiem, kas pacientam var apgrūtināt e-recepšu medikamentu iegādi, ārstniecības personas šajos gadījumos tiek aicinātas pacientam uz to norādīt. Savukārt atsevišķos gadījumos (ja pacientam nav iespējas zāles iegādāties citā laikā kā tikai norādīto uzlabošanas darbu laikā) – nākt pacientam pretī, jau laicīgi izrakstot recepti papīra formā.

Gadījumā, ja pacientam nepieciešams izrakstīt e-recepti, bet sistēmas tehnisku traucējumu dēļ tas nav iespējams, ārsts ir tiesīgs to izrakstīt papīra formā. Šīs receptes elektronizēšanu jeb ievadi E-veselības sistēmā veiks aptiekā, tiklīdz tas būs iespējams. Savukārt, ja nepieciešams atvērt e-darbnespējas lapu, bet tas nav iespējams tehnisku traucējumu dēļ, ārsts veic atzīmi par traucējumiem pacienta medicīniskajā dokumentācijā un atver e-darbnespējas lapu nākamo piecu darba dienu laikā, norādot E-veselības sistēmā darbnespējas perioda pirmo dienu.

Gadījumā, ja iedzīvotājam e-receptes zāles ir nepieciešamas steidzami, NVD aicina iedzīvotāju sazināties ar savu ģimenes ārsta praksi, lai konsultētos par iespēju saņemt papīra recepti vai vērsties pie dežūrārsta, kas sniedz medicīnisku palīdzību ārpus ģimenes ārstu darbalaika (arī sestdienās) un tāpat kā ģimenes ārsti ir tiesīgi izrakstīt darbnespējas lapas, receptes u.c. Savukārt neatliekamos gadījumos, kad apdraudēta veselība vai dzīvība, iedzīvotāji aicināti vērsties tuvākās slimnīcas uzņemšanas nodaļā vai sazināties ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.

Lai nodrošinātu terapijas nepārtrauktību, medikamentus lietojot atbilstoši ārstējošā ārsta norādēm, NVD arī aicina iedzīvotājus sekot līdzi sev pieejamo medikamentu, kas nepieciešami hronisku slimību ārstēšanai, daudzumam un savlaicīgi vērsties pie ārsta pēc papildu receptēm medikamentu iegādei! Arī saņemot plānveida stacionāros medicīniskos pakalpojumus, piemēram, ķirurģisku operāciju vai rehabilitācijas pakalpojumus, pacienti tiek aicināti savlaicīgi nodrošināties ar ikdienas lietošanai nepieciešamajiem medikamentiem (piemēram, cukura diabēta, garīgās veselības ārstēšanai, hormonu preparātiem u.c.). Tas ir būtiski, jo ne visās ārstniecības iestādēs ir pieejami specifiskai ārstēšanai paredzēti medikamenti.

 

www.farmacija-mic.lv

 

4 komentāri

  1. šodien 19. datums,mums neiet e-veselība jau vairāk kā 40 minūtes!

  2. Strauji tuvojas 20.tie datumi. E-veselības mājaslapā par šī mēnesa darbiem pagaidām nekā. Interesanti būs vai nebūs!?

  3. Pilnīgi šķērsām. Neviena aptieka neizsniegs zāles pēc drukātās e-receptes kopijas (jo īpaši kompensējamos vai uzskaites medikamentus). Tas ir pilnīgi pretlikumīgi un nevajag maldinat cilvēkus, ka tas ir iespējams.

  4. Pacients pats sev izdrukā e-receptes kopiju 10 eksemplāros,sagaida sestdienu,kad neiet e-veselība, un tad 10 aptiekās izņem 10 Tramadolus?
    Un,kad pieslēdz e-veselību,tad kāda aptieka paspēj pirmā atprečot to medikamentu,bet pārējās …?

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*