Sākums » E-veselība » NVD sekmīgi veicis e-nosūtījuma testēšanu

NVD sekmīgi veicis e-nosūtījuma testēšanu

Lai nodrošinātu, ka E-veselības portāla produkcijas vidē būtu pieejams kvalitatīvāks pakalpojums, Nacionālais veselības dienests (NVD) šīs nedēļas laikā ir sekmīgi veicis e-nosūtījuma funkcionalitāšu testēšanu E-veselības portāla testa vidē.

Testēšana ir apstiprinājusi, ka E-veselības portāla testa vidē šobrīd ar e-nosūtījumu iespējams veikt visas paredzētās darbības, taču tiek vēl strādāts pie rezultāta ievades iespējas, ziņo NVD. E-nosūtījums E-veselības portālā ietver sevī iespēju izveidot, apskatīt, atkārtoti izveidot, izdrukāt, labot, anulēt, mainīt statusu nosūtījumam, kā arī izveidot rezervāciju (reģistrācija un speciālista laika rezervācija).

Jānorāda, ka e-nosūtījuma pakalpojums sastāv no trīs daļām – e-nosūtījuma (lai ārsts pacientu varētu nosūtīt uz medicīnisku konsultāciju vai izmeklējumu), pieraksta (lai e-nosūtījumu varētu izpildīt konkrētā ārstniecības iestāde) un nosūtījuma rezultāta (varēs apskatīt pats pacients un ārstniecības procesā iesaistītās personas).

NVD jau iepriekš norādījis, ka sarežģīta pakalpojuma ieviešanā paiet zināms pilnveides laiks, iekams pakalpojums kļūst ērts ikdienas lietošanā. Tādēļ, ja pēc nākamā gada 1. janvāra e-nosūtījuma izveidošana nav iespējama tehnisku iemeslu dēļ, ārstniecības personai tāpat kā līdz šim būs tiesības nosūtījumu noformēt papīra formā.

Jāpiebilst, ka līdzīgs process savulaik noritēja, ieviešot arī e-recepti un e-darbnespējas lapu, kad, ņemot vērā ārstu un farmaceitu ieteikumus, abi pakalpojumi tika pakāpeniski uzlaboti.

Jau ziņots, ka šobrīd turpinās intensīvs darbs, lai pakalpojums būtu pēc iespējas ērtāk izmantojams, gan strādājot E-veselības portālā, gan izmantojot ārstniecības iestāžu lietotās starpniekprogrammas. Tiklīdz integratori būs veikuši savu darbu, testēt e-nosūtījuma funkcionalitāti NVD aicina tās ārstniecības personas, kuras ikdienā izmanto savas informācijas sistēmas. Kārtību, kādā tiek organizēta testēšana, nosaka attiecīgās sistēmas integratori. Savukārt tām ārstniecības personām, kuras darbā izmanto E-veselības portālu, uzaicinājumu testēt e-nosūtījumu NVD izsūtīs tuvākajā laikā.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.