Sākums » Jaunākie raksti » NVD vērsušies iedzīvotāji, kuri vēlas atgūt veselības aprūpei iemaksāto naudu
NVD vērsušies iedzīvotāji, kuri vēlas atgūt veselības aprūpei iemaksāto naudu

NVD vērsušies iedzīvotāji, kuri vēlas atgūt veselības aprūpei iemaksāto naudu

Nacionālajā veselības dienestā (NVD) ar jautājumiem par veiktās brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas atmaksu vērsušies vairāki iedzīvotāji, nacionālai informācijas aģentūrai LETA atklājusi dienesta pārstāve Evija Štālberga.

Pēc viņas paustā, kā pamatojumu šie iedzīvotāji norādījuši faktu, ka no 2019.gada 1.janvāra turpina darboties līdzšinējā valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas kārtība, kā arī publiskajā telpā izskanējušo informāciju par iespējamo valsts veselības apdrošināšanas ieviešanas termiņa pārcelšanu.

Štālberga norādījusi – ja iedzīvotājs bija veicis brīvprātīgo veselības apdrošināšanas iemaksu un šobrīd vēlas to atgūt, iedzīvotājam ar iesniegumu jāvēršas NVD.

NVD pārstāve norādījusi, ka Saeima vakar, 17. janvārī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā, kas paredz līdz 1.jūlijam atlikt valsts apmaksātu medicīnas pakalpojumu dalīšanu divos “grozos”. Tas nozīmē, ka iedzīvotājiem jāņem vērā, ka pilnā medicīnas pakalpojumu apjoma saņemšanai no 1.jūlija personām būs jābūt apdrošinātām. Līdz ar to, ja iedzīvotājs būs atguvis brīvprātīgo iemaksu, bet no 1.jūlija vēl arvien nebūs valsts apdrošināto personu lokā, viņam šī iemaksa būs jāveic atkārtoti.

Kā ziņots, Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likumu, kas paredz līdz 1.jūlijam atlikt veselības pakalpojumu dalīšanu divos grozos. Likumprojekts paredz, ka pirmajā pusgadā vēl tiks saglabāta līdz šim spēkā esošā veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība.

Likuma iesniedzēji uzsver, ka šogad 1.janvārī veselības aprūpes iestādēm faktiski nebija nodrošinātas iespējas pārliecināties par personu tiesību apjomu uz valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem, jo sistēma nav pilnībā sagatavota veicamajam uzdevumam. Līdz ar to ārstniecības iestādes visām personām, kurām ir tiesības uz valsts apmaksātiem pakalpojumiem, nodrošina pilnu to apjomu nedalot pakalpojumus atbilstoši likumā noteiktajam.

www.farmacija-mic.lv

Viens komentārs

  1. Sveiki.
    Vēlos atgūt brīvprātīgi iemaksāto veselības apdrošināšanas iemaksu /51,60/, kas man jādara?

    paldies

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.