Sākums » Farmācija » “Olainfarm” akcionāri lems par akciju izslēgšanu no biržas

“Olainfarm” akcionāri lems par akciju izslēgšanu no biržas

Zāļu ražotājas AS “Olainfarm” akcionāri oktobra vidū lems par uzņēmuma akciju izslēgšanu no biržas, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai “Nasdaq Riga”.

Uzņēmuma ārkārtas akcionāru sapulce sasaukta 14. oktobrī plkst. 11.00.

Jautājums par “Olainfarm” akciju izslēgšanu no regulētā tirgus un citi jautājumi darba kārtībā iekļauti pēc akcionāra SIA “Olmafarm”, kas pārstāv 42,56% no “Olainfarm” pamatkapitāla, pieprasījuma.

“Olainfarm” valde vērš akcionāru uzmanību, ka akcionāram, kurš šajā jautājumā balsojis “par”, var rasties tiesiskas sekas, tas ir, pienākums izteikt obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu atbilstoši Finanšu instrumentu tirgus likumam.

Biržas “Nasdaq Riga” valde piemērojusi “Olainfarm” uzraudzības statusu atbilstoši “Nasdaq Riga” noteikumiem “Par finanšu instrumentu iekļaušanu un tirdzniecību biržas regulētajos tirgos”, kas nosaka, ka birža uzraudzības statusu piemēro, ja tuvāko sešu mēnešu laikā plānotas darbības, kuru rezultātā emitenta finanšu instrumenti tiktu izslēgti no regulētā tirgus.

Uzraudzības statusa piemērošana nepieciešama, lai piesaistītu tirgus dalībnieku uzmanību.

Tāpat “Olainfarm” akcionāru sapulcē plānots lemts par prasību celšanu pret “Olainfarm” bijušajiem padomes locekļiem Haraldu Velmeru un Kārli Krastiņu, lai no viņiem piedzītu iepriekš izmaksātās kompensācijas un uzņēmumam nodarītos zaudējumus. Plānots uzdot “Olainfarm” valdei veikt uzņēmuma iekšējo pārbaudi par periodu no 2019.gada 1.aprīļa līdz 2021.gada 17.jūnijam, lai aprēķinātu precīzus zaudējumus.

Tāpat akcionāri plāno celt prasības pret “Olainfarm” bijušajiem valdes locekļiem Milanu Beļeviču un Jerūnu Veitesu.

Pret Beļeviču prasību plānots celt par zaudējumiem, kas tiks atklāti plānotās “Olainfarm” iekšējās pārbaudes rezultātā, kā arī par Beļevičas vienpersoniski “Olainfarm” vārdā 2021.gada 12.martā noslēgto konsultāciju līgumu ar “Ludwig & Co GmbH”, kas noslēgts bez “Olainfarm” padomes piekrišanas, pārkāpjot “Olainfarm” valdes reglamentu.

Pret Veitesu prasību plānots celt par zaudējumiem, kas tiks atklāti “Olainfarm” iekšējās pārbaudes rezultātā, par 2019.gada 29.novembra pilnvarojuma līguma izpildi un nepamatoti izmaksātu naudas summu piedziņu, kā arī par zaudējumu atlīdzināšanu saistībā ar Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomes 2021.gada 21.septembra lēmumu piemērot uzņēmumam 50 000 eiro naudas sodu.

Atbilstoši Komerclikumam akcionāri plāno noteikt, ka prasību pret valdes locekļiem ceļ un uztur padome.

Akcionāru sapulcē arī plānots ievēlēt zvērinātu revidentu komercsabiedrību SIA “BDO Assurance” par “Olainfarm” 2021.gada finanšu pārskatu revidentu, nosakot kopējo atlīdzību 88 700 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Jau ziņots, ka FKTK padome pagājušajā nedēļā zāļu ražotājam “Olainfarm” piemērojusi 50 000 eiro soda naudu par finanšu instrumentu tirgus tiesību aktu pārkāpumiem.

FKTK konstatējusi, ka “Olainfarm” nav nodrošinājusi Finanšu instrumentu tirgus likuma un Eiropas Savienības regulas prasības, jo nav savlaicīgi iesniegusi pieprasīto iekšējās informācijas turētāju sarakstu.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.