Sākums » Farmācija » “Olainfarm” akcionāri nolemj izslēgt uzņēmuma akcijas no biržas

“Olainfarm” akcionāri nolemj izslēgt uzņēmuma akcijas no biržas

Zāļu ražotājas AS “Olainfarm” akcionāri ceturtdien, 14. oktobrī, nolēma izslēgt uzņēmuma akcijas no biržas, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai “Nasdaq Riga”.

Šāds lēmums ir pieņemts ar nepieciešamo balsu skaitu.

Jautājums par “Olainfarm” akciju izslēgšanu no regulētā tirgus un citi jautājumi darba kārtībā bija iekļauti pēc akcionāra SIA “Olmafarm”, kas pārstāv 42,56% no “Olainfarm” pamatkapitāla, pieprasījuma.

“Olainfarm” valde vērš akcionāru uzmanību, ka akcionāram, kurš šajā jautājumā balsojis “par”, var rasties tiesiskas sekas, tas ir, pienākums izteikt obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu atbilstoši Finanšu instrumentu tirgus likumam.

Tāpat “Olainfarm” akcionāri nobalsoja par prasību celšanu pret “Olainfarm” bijušajiem padomes locekļiem Haraldu Velmeru un Kārli Krastiņu, lai no viņiem piedzītu iepriekš izmaksātās kompensācijas un uzņēmumam nodarītos zaudējumus. Akcionāri uzdeva “Olainfarm” valdei veikt uzņēmuma iekšējo pārbaudi par periodu no 2019. gada 1. aprīļa līdz 2021. gada 17. jūnijam, lai aprēķinātu precīzus zaudējumus.

Tāpat akcionāri nobalsoja par prasības celšanu pret “Olainfarm” bijušajiem valdes locekļiem Milanu Beļeviču un Jerūnu Veitesu.

Pret Beļeviču prasība tiks celta par zaudējumiem, kas esot atklāti plānotās “Olainfarm” iekšējās pārbaudes rezultātā, kā arī par Beļevičas vienpersoniski “Olainfarm” vārdā 2021. gada 12. martā noslēgto konsultāciju līgumu ar “Ludwig & Co GmbH”. Tas esot noslēgts bez “Olainfarm” padomes piekrišanas, pārkāpjot “Olainfarm” valdes reglamentu.

Savukārt pret Veitesu prasība tikšot celta par zaudējumiem, kas atklāti “Olainfarm” iekšējās pārbaudes rezultātā, par 2019. gada 29. novembra pilnvarojuma līguma izpildi un nepamatoti izmaksātu naudas summu piedziņu, kā arī par zaudējumu atlīdzināšanu saistībā ar Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomes 2021. gada 21. septembra lēmumu piemērot uzņēmumam 50 000 eiro naudas sodu.

Atbilstoši Komerclikumam akcionāri nolēma, ka prasību pret valdes locekļiem ceļ un uztur padome.

Akcionāru sapulcē arī ievēlēja zvērinātu revidentu komercsabiedrību SIA “BDO Assurance” par “Olainfarm” 2021.gada finanšu pārskatu revidentu, nosakot kopējo atlīdzību 88 700 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Tāpat akcionāri nobalsoja par grozījumiem “Olainfarm” statūtos, nosakot, ka uzņēmuma valde sastāv no pieciem valdes locekļiem, kurus ievēlē padome. Valdes priekšsēdētājam ir tiesības pārstāvēt “Olainfarm” atsevišķi, pārējie valdes locekļi katrs ir tiesīgs pārstāvēt uzņēmumu kopā ar vismaz vienu valdes locekli.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.