Sākums » Farmācija » “Olainfarm” akcionāri novembrī divās ārkārtas sapulcēs vienas dienas laikā lems par izmaiņām padomē

“Olainfarm” akcionāri novembrī divās ārkārtas sapulcēs vienas dienas laikā lems par izmaiņām padomē

Zāļu ražotāja “Olainfarm” akcionāri 1.novembrī divās ārkārtas sapulcēs lems par izmaiņām padomē, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Akcionāru ārkārtas sapulcē, kas sasaukta pēc “Olainfarm” lielākā akcionāra SIA “Olmafarm pieprasījuma un notiks plkst. 11.00, tiks lemts par “Olainfarm” padomes locekļu atsaukšanu no amata un jaunas padomes ievēlēšanu uz piecu gadu termiņu, paredzot, ka darbu padomē turpina Jānis Buks un Andrejs Saveļjevs, bet no jauna padomē tiek iecelta Irina Maligina, Nika Saveļjeva un Valentīna Andrējeva. Tādējādi paredzēts, ka darbu padomē neturpinās Gundars Bērziņš, Kārlis Krastiņš un Haralds Velmers.

Tāpat šajā akcionāru ārkārtas sapulcē plānots atsaukt no amata “Olainfarm” revīzijas komitejas locekļus un ievēlēt jaunu revīzijas komiteju uz divu gadu termiņu. Paredzēts, ka turpmāk uzņēmuma revīzijas komitejā strādās Andrējeva, Pēteris Rubenis un Irina Maligina. Tādējādi paredzēts nomainīt visus esošos “Olainfarm” revīzijas komitejas locekļus. Šobrīd revīzijas komitejā strādā Krastiņš, Viesturs Gurtlavs un Agris Auce.

Attiecīgajā akcionāru ārkārtas sapulcē plānots lemt arī par prasības celšanu pret “Olainfarm” valdes locekļiem un uzdot “Olainfarm” padomei celt prasību pret attiecīgajiem valdes locekļiem Komerclikumā noteiktajā kārtībā un termiņā, taču konkrētie valdes locekļi lēmumu projektā nav uzrādīti.

Tāpat plānots lemt par prasības celšanu pret “Olainfarm” padomes locekļiem, kuri pildīja pienākumus līdz 2019. gada 1.aprīlim, un uzdot “Olainfarm” valdei celt prasību pret attiecīgajiem padomes locekļiem Komerclikumā noteiktajā kārtībā un termiņā. Arī attiecīgie padomes locekļi, pret kuriem paredzēts celt prasību, lēmumprojektā nav uzrādīti, taču, pēc “Firmas.lv” datiem, aprīļa sākumā padomē strādāja Pāvels Rebenoks, Mārtiņš Krieķis, Daina Sirlaka un Irina Maligina.

Savukārt otra “Olainfarm” akcionāru ārkārtas sapulce notiks 1.novembrī plkst.14.00, un tā sasaukta pēc Nikas Saveļejevas pilnvarotās personas Andreja Saveļjeva, kas kopā pārstāv 7,79% no “Olainfarm” pamatkapitāla, pieprasījuma.

Attiecīgajā akcionāru ārkārtas sapulcē plānots no darba “Olainfarm” padomē atsaukt Bērziņu, Buku, Krastiņu, Velmeru un Andreju Saveļjevu. Vienlaikus no jauna padomē plānots iecelt Niku Saveļjevu, Rubeni un Alekseju Panasinu. Paredzēts, ka darbu padomē turpinās Buks un Andrejs Saveļjevs.

Tādējādi arī atbilstoši šīs akcionāru ārkārtas sapulces lēmumu projektiem paredzēts, ka darbu “Olainfarm” padomē neturpinās Bērziņš, Krastiņš un Velmers.

Tāpat otrajā akcionāru ārkārtas sapulcē plānots plānots lemt par Krastiņa, Gurtlava un Auces atsaukšanu no amata “Olainfarm” revīzijas komitejā, bet no jauna revīzijas komitejā uz divu gadu termiņu paredzēts iecelt Andrējevu, Panasinu un Rubeni.

Akcionāru sapulcē plānots arī veikt grozījumus “Olainfarm” statūtos, izslēdzot statūtu 6.3.punktu, kas nosaka, ka akcionāru sapulce ir tiesīga pieņemt lēmumu, ja tajā pārstāvēti vairāk nekā 50% no apmaksātā un balsstiesīgā pamatkapitāla.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Zemgales rajona tiesa septembrī apmierināja prasību uz laiku apturēt “Olainfarm” balsstiesības akcionāru sapulcēs. Tāpat “Olmafarm” uz laiku aizliegts rīkoties ar tās īpašumā esošajām “Olainfarm” akcijām apmēram 60 miljonu eiro vērtībā. Prasību par pagaidu aizsardzības līdzekļu noteikšanu tiesai lūdza nelaiķa Valērija Maligina nepilngadīgā meita Anna Emīlija Maligina.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.