Sākums » Farmācija » “Olainfarm” akcionāriem dividendēs varētu piedāvāt 15% no peļņas
“Olainfarm” akcionāriem dividendēs varētu piedāvāt 15% no peļņas

“Olainfarm” akcionāriem dividendēs varētu piedāvāt 15% no peļņas

Farmācijas uzņēmums AS “Olainfarm” plāno rosināt dividenžu izmaksu akcionāriem, tomēr valde varētu piedāvāt turpmākos trīs gadus dividenžu izmaksu fiksēt 15% apmērā no peļņas, liecina “Olainfarm” paziņojums biržā “Nasdaq Riga”.

Paziņojumā teikts, ka 14. marta virtuālās akcionāru konferences laikā uzņēmuma valdes loceklis Salvis Lapiņš norādījis, ka “Olainfarm” plāno rosināt dividenžu izmaksu no 2015. gada, kā arī turpmāko gadu peļņas, tomēr, ņemot vērā uzņēmuma līdzšinējo un plānoto citu uzņēmumu iegādi, uzņēmuma valde akcionāriem varētu piedāvāt turpmākos trīs gadus dividenžu izmaksu fiksēt 15% apmērā no peļņas.

Iepriekš uzņēmuma padome tika plānojusi aicināt no 2015. gada peļņas izmaksāt dividendes 17,5% apmērā no peļņas, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

“Olainfarm” koncerns pērn sasniedza jaunu peļņas rekordu, nopelnot 14,8 miljonus eiro. Tas ir par 21% vairāk nekā 2014. gadā un par 7% vairāk nekā 2012.gadā, kad tika sasniegts iepriekšējais peļņas rekords – 13,88 miljoni eiro.

“Olainfarm” realizācija pērn pieaugusi par 4%, salīdzinot ar 2014.gadu, un sasniegusi 97,6 miljonus eiro. Līdz ar to 2015.gads arī apgrozījuma ziņā ir bijis veiksmīgākais koncerna vēsturē.

“Olainfarm” lielākie noieta tirgi 2015.gadā bija Krievija, Latvija, Ukraina, Baltkrievija un Nīderlande. Uzņēmuma akcijas tiek kotētas Baltijas Oficiālajā sarakstā. Lielākais uzņēmuma akciju īpašnieks ir valdes priekšsēdētājs Valērijs Maligins.

www.farmacija-mic.lv

LETA_logo

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.