Sākums » Farmācija » “Olainfarm” apgrozījums deviņos mēnešos samazinās, peļņa aug
“Olainfarm” apgrozījums deviņos mēnešos samazinās, peļņa aug
Foto: no "Olainfarm" arhīva.

“Olainfarm” apgrozījums deviņos mēnešos samazinās, peļņa aug

AS “Olainfarm” neauditētais peļņas un zaudējumu aprēķins par 2018. gada deviņiem mēnešiem, liecina, ka koncerna apgrozījums šajā periodā sasniedzis 89,5 miljonus eiro, kas ir par 1% mazāk nekā pērnā gada deviņos mēnešos, ziņo uzņēmuma pārstāvji. Tajā pat laikā uzņēmumam izdevies kāpināt peļņas rādītājus – šī gada deviņos mēnešos uzņēmums ir nopelnījis 7,5 miljonus eiro, kas ir par 13% vairāk kā 2017. gada deviņos mēnešos.

2018. gada deviņos mēnešos turpinājis pieaugt uzņēmuma realizācijas apjoms visos tā galvenajos noieta tirgos, izņemot Krieviju un Kazahstānu, kur apgrozījums samazinājies attiecīgi par 7% un 14%. Jau iepriekš prognozētās Krievijas rubļa svārstības lielā mērā noteikušas plānoto realizācijas apjomu samazinājumu Krievijā, savukārt pastiprināta klātbūtne gan Latvijas, gan Baltkrievijas tirgos bijusi par pamatu ievērojamam realizācijas pieaugumam šajās valstīs.

Lielākais pārdošanas apjoma pieaugums šajā periodā sasniegts Tadžikistānā, kur tas audzis par 64%, un Baltkrievijā, kur sasniegts 42% liels pieaugums.

Deviņos mēnešos par 17% augusi realizācija Latvijā, kā rezultātā kopējais realizācijas apjoms Latvijā ir ļoti tuvs kopējam realizācijas apjomam Krievijā. Kopā 10 lielāko noieta tirgu sarakstā šī gada deviņu mēnešu laikā Nīderlandi un Turkmenistānu ir nomainījusi Polija un Tadžikistāna. AS “Olainfarm” lielākie noieta tirgi šai periodā bijuši Krievija, Latvija, Baltkrievija un Ukraina. Kopumā “Olainfarm” grupas produkcija deviņos mēnešos pārdota 50 pasaules tirgos, ziņo uzņēmums.

Salīdzinot ar pagājušo gadu, šogad deviņos mēnešos ir notikušas būtiskas izmaiņas pieprasītāko “Olainfarm” produktu sarakstā. Remantadīnu un PASS ir nomainījuši meldonijs un memantīns, būtiski ir palielinājies noofenēna, šķīstošā furagīna produktu un etacizīna, bet samazinājies adaptola īpatsvars kopējā realizācijā.

AS “Olainfarm” akcionāru pilnsapulcē 2018. gada 5. jūnijā tika apstiprināts koncerna darbības plāns 2018. gadam. Saskaņā ar to koncerna apgrozījums 2018. gadā tiek plānots 130 miljonu eiro

apmērā, bet tīrā peļņa – 11,5 miljonu eiro apmērā. Saskaņā ar neauditēto 2018. gada 9 mēnešu pārskatu gada realizācijas plāns ir izpildīts par 69%, bet gada peļņas plāns ir izpildīts par 65%. Uzņēmuma vadība uzskata, ka būtiskas novirzes no apstiprinātajām peļņas un apgrozījuma prognozēm nav gaidāmas.

 

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*