Sākums » Farmācija » “Olainfarm” apgrozījums gada septiņos mēnešos – par 8% lielāks nekā pērn šai laikā
“Olainfarm” apgrozījums gada septiņos mēnešos – par 8% lielāks nekā pērn šai laikā

“Olainfarm” apgrozījums gada septiņos mēnešos – par 8% lielāks nekā pērn šai laikā

AS “Olainfarm” provizoriskais konsolidētais apgrozījums šī gada jūlija bijis par 14% lielāks nekā iepriekšējā gada jūlijā un sasniedzis 9,5 miljonus eiro. Savukārt gada septiņos mēnešos konsolidētais apgrozījums sasniedzis 75,9 miljonus eiro, kas ir par 8% vairāk nekā attiecīgā laika periodā pērn. Visos galvenajos tirgos – Latvijā, Krievijā, Baltkrievijā un Ukrainā ir vērojams pozitīvas tendences, paziņojumā presei norāda “Olainfarm” investoru attiecību konsultants Jānis Dubrovskis. “Olainfarm” grupas produkcija septiņu mēnešu laikā pārdota 54 pasaules valstīs.

Jūlijā ieņēmumi Latvijā palielinājās par 27%, Krievijā par 9%, Ukrainā un Baltkrievijā attiecīgi par 26% un 42%. Produkcijas pārdošanas apjomi palielinājās arī Itālijā (par 1153%), Turkmenistānā (par 75%), Moldovā (par 46%) un Nīderlandē (par 62%). No 10 lielākajiem tirgiem apjomi samazinājās tikai Kazahstānā par 42% un Vācijā par 17%.

Straujākais pārdošanas pieaugums septiņu mēnešu laikā sasniegts Nīderlandē, kur realizēts par 481% vairāk nekā pērn šajā laikā, un Tadžikistānā, kur pārdošana augusi par 29% attiecībā pret pērnā gada septiņiem mēnešiem. No lielākajiem noieta tirgiem realizācijas samazinājums atzīmēts Ukrainā (-2%), Kazahstānā (-2%), Vācijā (-7%) un Lietuvā (-28%).

“Jaunākie “Olainfarm” pārdošanas dati jūlijā uzrāda būtisku kāpumu, tai skaitā galvenajos mērķa tirgos kā Latvijā un Krievijā. Tas parāda plašāku ainu par situāciju uzņēmumā un apliecina, ka uzņemtais attīstības kurss ir sekmīgs. “Olainfarm” vadības komanda seko līdzi situācijai stratēģiskajos tirgos, un varam apliecināt, ka īslaicīgs pārdošanas apjomu samazinājums atsevišķos tirgos jūnijā saistīts ar praktiskiem, īslaicīgiem faktoriem mūsu partneru pusē, un mēs pārliecinoši turpinām virzīties pēc plāna,” paziņojumā masu medijiem uzsver “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Lauris Macijevskis.

Pēc nekonsolidētajiem provizoriskajiem datiem “Olainfarm” jūlijā realizējusi produkciju par 7 miljoniem eiro, kas ir par 16% vairāk nekā pērn šajā periodā. Preču pārdošanas apmēri palielinājās Krievijā (+21%), Latvijā (+18%), Ukrainā (+25%), Baltkrievijā (+71%), Itālijā (+1153%), Turkmenistānā (+75%) un Nīderlandē (+62%). Samazinājums bijis Vācijā par 19% un Polijā par 31%. Jūlijā starp lielākajiem pārdošanas tirgiem bija arī Indija.

Nekonsolidētie septiņu mēnešu rezultāti liecina, ka “Olainfarm” realizēja produkciju par vairāk nekā 57,4 miljoniem eiro, kas ir par 7% vairāk nekā pērn šajā pašā laikā.

Savukārt “Olainfarm” piederošā aptieku tīkla SIA “Latvijas aptieka” 2019. gada jūlija apgrozījums sasniedza 2,1 miljonus eiro, kas ir par 16% vairāk nekā iepriekšējā gada jūlijā. Šajā laikā tīklā darbojās 68 aptiekas. SIA “Silvanols” šī gada jūlija apgrozījums bija 200 000 eiro, kas ir par 11% mazāk nekā 2018. gada jūlijā. Elastīgo medicīnisko izstrādājumu ražotāju SIA “Tonus Elast” un “Elast Medikl” realizācija jūlijā veidoja 1,03 miljonus eiro, kas ir par 14% vairāk nekā pērnā gada jūlijā. Savukārt veselības centru “Diamed” un “Olainmed” apgrozījums bija 270 000 eiro. Baltkrievijas meitasuzņēmums “NPK Biotest” jūlijā realizējis produkciju par 210 000 eiro, kas ir par 59% vairāk nekā pērn jūlijā.

2019. gada septiņos mēnešos SIA “Latvijas aptieka” realizācija sasniedza 15 miljonus eiro, kas ir par 7% vairāk nekā pērn. SIA “Silvanols” apgrozījums šajā atskaites periodā veidoja 3,2 miljonus eiro, un tas ir par 3% mazāk par pagājušā gada līmeni. SIA “Tonus Elast” un “Elast Medikl” realizācija septiņos mēnešos veidoja 5,6 miljonus eiro, kas ir pieaugums par 4%. “Diamed” un “Olainmed” apgrozījums septiņos mēnešos sasniedza 1,8 miljonu eiro, savukārt Baltkrievijas uzņēmuma “NPK Biotest” apgrozījums pirmajā pusgadā bija vairāk par 1,7 miljoniem eiro, tādējādi uzlabojot pagājušā gada attiecīgā perioda rezultātu par 36%.

Saskaņā ar AS “Olainfarm” budžetu, uzņēmuma nekonsolidētais apgrozījums 2019. gadā tiek plānots 99 miljonu eiro apmērā, savukārt konsolidētais apgrozījums – 133 miljoni eiro. Saskaņā ar šeit publicētajiem provizoriskajiem apgrozījuma rādītājiem 2019. gada septiņos mēnešos ir sasniegti 58% no 2019. gadā plānotā nekonsolidētā apgrozījuma un 57% no gadā plānotā konsolidētā apgrozījuma.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.