Sākums » Farmācija » “Olainfarm” aukstumstacijas un sadales infrastruktūras modernizācijā ieguldījis vairāk nekā 2,7 miljonus eiro
“Olainfarm” aukstumstacijas un sadales infrastruktūras modernizācijā ieguldījis vairāk nekā 2,7 miljonus eiro
"Olainfarm" aukstumstacijas telpas. Foto: no "Olainfarm" arhīva.

“Olainfarm” aukstumstacijas un sadales infrastruktūras modernizācijā ieguldījis vairāk nekā 2,7 miljonus eiro

“Zaļākai šodienai” ir sauklis, ar kuru šonedēļ zāļu ražotājs “Olainfarm” atklāj pārbūvēto aukstumstaciju un tās inženiersistēmu, kas veicinās siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanu. Aukstumstacijas un sadales infrastruktūras modernizācijā ieguldīti vairāk nekā 2,7 miljoni eiro, tai skaitā Kohēzijas fonda līdzfinansējums 700 tūkstošu eiro apmērā, ziņo uzņēmums.

Janvārī “Olainfarm” izgājis kārtējo pēcuzraudzības auditu vides pārvaldības jomā, lai saņemtu vides pārvaldības sistēmas standarta ISO 14001 sertifikātu. Tādējādi uzņēmums saskaņā ar savu stratēģiju “Uz priekšu 2020-2025” veicina efektīvu energoresursu izmantošanu. Prognozētais ietaupījums – 1486,563 MWh/gadā un siltumnīcefekta gāzu -CO2 emisiju samazinājums 235,645 t/gadā.

Aukstumstacijas un tās inženiersistēmu rekonstrukcija veikta 18 mēnešu laikā, projekta īstenošanu uzsākot 2019. gada 2. ceturksnī, kura ietvaros veikta ražošanas ceha, aukstumstacijas un ārējo aukstumtīklu rekonstrukcija energoefektivitātes paaugstināšanai un tehniskā stāvokļa uzlabošanai. 2020. gada nogalē veikta aukstumstacijas darbības testēšana un šobrīd aukstumstacija darbojas pilnā apmērā. Aukstumenerģija ar temperatūru līdz mīnus 15 °C tiek izmantota ķīmisko produktu un aktīvo farmaceitisko vielu ražošanā – tehnoloģisko procesu nodrošināšanai.

Uzņēmumā ir izstrādāta videi un klimatam draudzīga energopolitika. AS “Olainfarm” vides politika balstās uz vides pārvaldības sistēmu, kas veidota atbilstoši standarta ISO 14001:2015 “Vides pārvaldības sistēmas” prasībām. Kopš 2016. gada 1. novembra vides pārvaldības sistēma ir papildināta ar nepārtrauktu enerģijas patēriņa izvērtēšanas procesu atbilstoši Energoefektivitātes likumam un MK 26.07.2016. noteikumiem Nr. 487 “Uzņēmumu energoaudita noteikumi”, ziņo uzņēmums.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.