Sākums » Farmācija » “Olainfarm”: Farmācijas nozarē trūkst šauru jomu speciālistu un vidējā personāla

“Olainfarm”: Farmācijas nozarē trūkst šauru jomu speciālistu un vidējā personāla

Patlaban farmācijas nozarē trūkst šauru jomu speciālistu un vidējā personāla, nacionālai informācijas aģentūrai LETA norādījusi zāļu ražotāja “Olainfarm” valdes priekšsēdētāja padomniece attīstības jautājumos Agnese Mercalova.

“Nevar teikt, ka ķīmiķu trūkst. Būtībā trūkst ļoti specifiski speciālisti un vidējais personāls, kas gatavs strādāt par vidējo algu un darīt vidēji sarežģītu darbu,” teikusi Mercalova, piebilstot, ka Latvija kopumā izjūt izteiktu vidējā personāla trūkumu.

“Olainfarm” pārstāve izveidojušos situāciju skaidro ar to, ka Latvijā ilgstoši bijusi politika, kas veicināja ideju par to, ka katram Latvijas iedzīvotājam nepieciešama augstākā izglītība. “Visi tiek mudināti iegūt augstāko izglītību, jo tas ir ceļš uz bagātu valsti,” paudusi Mercalova.

Viņa norādījusi, ka tiek veicināta ideja – ja cilvēkam labi sokas ķīmijā, kāpēc gan viņam būtu jākļūst par operatoru, kas netiek uzskatīta par prestižu profesiju un kurā nevar daudz nopelnīt.

Pēc Mercalovas teiktā, galvenās problēmas esot ar gatavo zaļu formu radīšanu, jo tikai tagad Rīgas Stradiņa universitāte plāno atvērt gatavo zāļu laboratoriju, kurā varētu apmācīt speciālistus. “Olainfarm” pārstāve skaidroja, ka šie speciālisti ķīmisko vielu “salipina”, lai sanāktu kapsula, tablete vai kāda cita zāļu forma, jo pliku substanci cilvēkam nevar iedot.

Mercalova paudusi, ka gatavo zāļu formu speciālistus patlaban meklē ārpus Latvijas. “Olainfarm” patlaban cenšas atbalstīt Olaines koledžu, kas gatavo šādus speciālistus, tomēr interese no skolnieku vidus neesot liela.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.