Sākums » Farmācija » “Olainfarm” grupas apgrozījums janvārī samazinājies par 39%
“Olainfarm” grupas apgrozījums janvārī samazinājies par 39%

“Olainfarm” grupas apgrozījums janvārī samazinājies par 39%

AS “Olainfarm” provizoriskais konsolidētais apgrozījums šī gada janvārī bija 7,6 miljoni eiro, kas ir par 39% mazāk nekā iepriekšēja gada janvāri, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai “Nasdaq Riga”.

“Kopumā, janvāra rezultāti ataino iepriekš prognozēto, uz lielākajiem tirgiem piegādes pastiprināti notika jau iepriekšējā gada beigās. Pērn janvārī apgrozījums bija netipiski liels, jo pārdotākajiem medikamentiem tuvojās pārreģistrācijas termiņa beigas. Šī gada februārī prognozējam, ka pārdošanas dati atgriezīsies iepriekš plānotā apmērā, līdz ar to pirmajā ceturksnī apgrozījums būs budžetētajā līmenī. Mums ir skaidrs redzējums, kā turpināt audzēt pārdošanas rādītājus, lai sasniegtu mūsu nospraustos 2020.gada mērķus,” paziņojumā biržai norāda “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Jerūns Veitess.

Pēc nekonsolidētajiem provizoriskajiem datiem “Olainfarm” janvārī realizējusi produkciju par 4,9 miljoniem eiro, kas ir par 51% mazāk nekā pērn šajā periodā. Jāņem vērā, ka 2019. gada janvārī apgrozījums bija virs vidējā, jo atsevišķiem medikamentiem lielākajos tirgos bija jāveic regulārā pārreģistrēšana, kas veicināja papildus zāļu krājumu piegādi, teikts paziņojumā biržai.

“Olainfarm” piederošajā aptieku tīklā SIA “Latvijas aptieka” 2020.gada janvārī darbojās 68 aptiekas un to apgrozījums sasniedza 2,4 miljonus eiro, kas ir par 2% vairāk nekā iepriekšējā gada janvārī. Meitasuzņēmuma SIA “Silvanols” janvāra apgrozījums bija 400 000 eiro, kas ir par 17% mazāk nekā 2019.gada janvārī.

Elastīgo medicīnisko izstrādājumu ražotāja SIA “Tonus Elast” un tirdzniecības uzņēmuma “Elast Medikal” realizācija 2020.gada janvārī veidoja 500 000 eiro, kas ir par 2% mazāk nekā pērnā gada janvārī. Savukārt veselības centru “Diamed” un “Olainmed” apgrozījums bija 300 000 eiro. Baltkrievijas meitasuzņēmums “NPK Biotest” janvārī realizējis produkciju par 0,28 miljoniem eiro, kas ir par 6% vairāk nekā pērn janvārī.

“Olainfarm” grupa 2019.gada janvārī realizēja produkciju par 12,4 miljoniem eiro, kas bija par 35% vairāk, nekā 2018.gada janvārī.

“Olainfarm” provizoriskie konsolidētie rezultāti par visu 2019.gadu norāda uz apgrozījumu 137,7 miljonu eiro apmērā, kas ir 12% palielinājums pret 2018.gadu, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.