Sākums » Farmācija » “Olainfarm” investējis 6,4 miljonus eiro eksperimentālās tehnoloģijās jaunu produktu ražošanai

“Olainfarm” investējis 6,4 miljonus eiro eksperimentālās tehnoloģijās jaunu produktu ražošanai

Zāļu ražotājs AS “Olainfarm” investējis 6,4 miljonus eiro eksperimentālās tehnoloģijās jaunu produktu ražošanai, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Šogad janvārī noslēdzās projekta “Eksperimentālās tehnoloģijas ieviešana jaunu produktu ražošanai AS “Olainfarm”” īstenošana un audits. Projekta ietvaros no 2017.gada maija piegādātas un uzstādītas 253 eksperimentālās ražošanas līnijas komponentes par kopējo summu 6,4 miljoni eiro, tostarp piesaistīts Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 2,2 miljonu eiro apmērā.

Jauno eksperimentālo ražošanas līniju un tās komponentes plānots izmantot jaunu produktu – starpproduktu, aktīvo farmaceitisko vielu, gatavo zāļu formu – ražošanas tehnoloģiju pētniecībā un izstrādē, ražošanas tehnoloģiju pārnesē, jaunu produktu ražošanā un kvalitātes kontrolē, tostarp jauna prettuberkulozes līdzekļa ražošanā.

“Inovāciju ieviešanai ražošanas procesos ir izšķiroša nozīme, lai veidotu ilgtspējīgu nākotni ar jauniem produktiem, kurus vēlamies ieviest kā daļu no “Olainfarm” izaugsmes stratēģijas. “Olainfarm” jau šobrīd sadarbībā ar Pasaules Veselības organizāciju nodrošina mūsu prettuberkulozes līdzekļa piegādi jaunattīstības valstīs Āzijā un Āfrikā, uzlabojot iedzīvotāju dzīves kvalitāti un dzīvildzi,” norādīja “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Jerūns Veitess.

Šobrīd uzņēmumā izstrādes procesā ir ģenērisks prettuberkulozes preparāts – viens no jaunajiem “Olainfarm” produktiem. Pašlaik notiek prettuberkulozes medikamenta pārnese no laboratorijas uz ražošanu un mērogošana rūpnieciskās iekārtās. Veiksmīgu procesu norises rezultātā produkta komercializācija varētu notikt 2023. gadā.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.