Sākums » Farmācija » “Olainfarm” koncerna apgrozījums pērn palielinājies par 10%
“Olainfarm” koncerna apgrozījums pērn palielinājies par 10%

“Olainfarm” koncerna apgrozījums pērn palielinājies par 10%

AS “Olainfarm” konsolidētais peļņas un zaudējumu aprēķins par koncerna darbību 2017. gadā liecina, ka koncerns ar 122 miljonu eiro realizāciju ir sasniedzis jaunu apgrozījuma rekordu, ziņo uzņēmuma pārstāvji. Pērn koncerna realizācijas apjoms pieaudzis par 10%, salīdzinot ar 2016. gadu. Tā peļņa 2017. gadā saglabājusies 2016. gada līmenī un bijusi 11,63 miljoni eiro.

“Olainfarm” valde piedāvā izmaksāt akcionāriem dividendes 0,21 eiro apmērā par akciju no mātesuzņēmuma 2017. gada peļņas. Tas iespējams pie nosacījuma, ka uzņēmuma auditētajos 2017. gada pārskatos netiks veiktas būtiskas izmaiņas, salīdzinot ar neauditētajiem pārskatiem.

““Olainfarm” izaugsme lielā mērā būs atkarīga no uzņēmuma spējas gan dažādot noieta tirgus un produktus, gan saglabāt pozīcijas esošajos tirgos. Tāpēc pozitīvi, ka 2018. gada vidū sagaidām pirmo “Olainfarm” produktu reģistrāciju Turcijā. “Olainfarm” turpina un turpinās iegādāties meitasuzņēmumus dažādās ar farmāciju saistītās nozarēs, tajā skaitā arī ar atšķirīgiem noieta tirgiem. Būtisks veiksmīgas darbības priekšnosacījums tuvāko divu gadu laikā būs koncerna spēja tajā integrēt līdz šim iegādātos uzņēmumus un pēc iespējas pilnvērtīgāk izmantot tās iespējas, ko var dot kopēja administratīvā, mārketinga un loģistikas struktūra,” paziņojumā presei norāda Oļegs Grigorjevs, AS “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs.

2017. gada ceturtajā ceturksnī realizācijas apjomi, salīdzinot ar šo periodu 2016. gadā, samazinājušies par 1% un sasnieguši 31,7 miljonus eiro. Koncerna peļņa 2017. gada ceturtajā ceturksnī bijusi 5 miljoni eiro, kas ir par 32% vairāk nekā 2016. gada ceturtajā ceturksnī. Līdz ar to peļņas ziņā 2017. gada ceturtais ceturksnis bijis viens no veiksmīgākajiem ceturkšņiem uzņēmuma vēsturē.

Visstraujākais realizācijas pieaugums 2017. gadā ir vērojams Vācijā, kur tās apjoms palielinājies par 103%, Nīderlandē – par 57%, kā arī Baltkrievijā – par 21%. Šajā laikā no koncerna lielajiem noieta tirgiem realizācijas apjomi samazinājušies tikai Polijā, Uzbekistānā un Ukrainā. 2017. gadā kopumā, salīdzinot ar tā deviņiem mēnešiem, pieaudzis Krievijas īpatsvars kopējā realizācijā (no 33% līdz 35%). Realizācijas īpatsvars pārējās valstīs ir saglabājies gandrīz nemainīgs.  “Olainfarm” koncerna lielākie noieta tirgi 2017. gadā bija Krievija, Latvija, Ukraina un Baltkrievija.

Koncerna mātesuzņēmums 2017. gadā noslēdza produktu reģistrācijas procesus Latvijā, Kirgizstānā, Armēnijā, Azerbaidžānā un Moldovā. Ir noslēgusies arī vairāku “Olainfarm” meitasuzņēmuma “NPK Biotest” ražoto medikamentu reģistrācija Baltkrievijā. Reģistrācijas procesi turpinās Nepālā, Armēnijā, Turcijā, Mjanmā, Kamerūnā un Vjetnamā. Vairākos uzņēmuma tirgos turpinās jaunā produkta “Jogurt Actio” reģistrācija. Ir pabeigts darbs pie uzņēmumam jaunu pretvēža un prettuberkulozes vielu sintēzes.

AS “Olainfarm” akcionāru pilnsapulcē 2017. gada 1. jūnijā tika apstiprināts koncerna darbības plāns 2017. gadam. Saskaņā ar to koncerna apgrozījums 2017. gadā tika plānots 127 miljonu eiro apmērā, bet tīrā peļņa – 15,5 miljonu eiro apmērā. Ņemot vērā neapmierinošos peļņas rādītājus 3. ceturksnī, uzņēmuma valde pārskatīja 2017. gada peļņas prognozi, nosakot, ka sagaidāmā 2017. gada peļņa ir 9 miljoni eiro ar iespēju to palielināt līdz 10 miljoniem eiro, ja meitasuzņēmumu iegādes rezultātā radusies atliktā nodokļa reversēšana (kas izriet no nodokļu likumu izmaiņām) tiks pilnībā atzīta caur peļņas zaudējumu aprēķinu šī finanšu gada beigās. Saskaņā ar šajā pārskatā publicētajiem finanšu rezultātiem gada realizācijas plāns ir izpildīts par 96%, bet pārskatītais gada peļņas plāns ir pārpildīts par 15%, ziņo uzņēmums.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*