Sākums » Jaunākie raksti » “Olainfarm” koncerna apgrozījums pērn pieaudzis par 9,9%

“Olainfarm” koncerna apgrozījums pērn pieaudzis par 9,9%

Farmācijas kompānijas “Olainfarm” koncerna apgrozījums pagājušajā gadā bija 120,249 miljoni eiro, kas ir par 9,9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt koncerna peļņa pieauga par 66,5% un bija 21,161 miljons eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

Tikmēr pati AS “Olainfarm” 2022.gadā strādāja ar 113,537 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,6% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga par 79% – līdz 18,143 miljoniem eiro.

Vienlaikus gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ja “Olainfarm” piederošā aptieku tīkla SIA “Latvijas aptieka” finanšu rezultāts 2022.gadā netiktu klasificēts kā pārtrauktā darbība, koncerna apgrozījums pagājušajā gadā veidotu 150,252 miljonus eiro.

Vadības ziņojumā arī minēts, ka pērn koncerna zāļu ražošanas segmentā bija pieaugums par 10,8% jeb 9,455 miljoniem eiro, savukārt kompresijas izstrādājumu segmentā bija kāpums par 7,6% jeb 645 000 eiro, salīdzinot ar 2021.gadu. Pērn par 13,1% jeb 5,956 miljoniem eiro pieauga pieprasījums pēc medikamentiem nervu sistēmai, kamēr  pieprasījums pēc sirds un asinsvadu preparātiem palielinājās par 27,7% jeb 2,762 miljoniem eiro.

Pēc vadības ziņojumā minētā, pērn ieņēmumu pieaugumu sekmēja mārketinga aktivitāšu klāsts, efektīvs pārdošanas komandas darbs produktu virzībai realizācijas tirgos un mērķa auditorijas paplašināšanai. Vienlaikus mārketinga aktivitāšu pieauguma dēļ par 1,668 miljoniem eiro palielinājušās pārdošanas izmaksas.

Pērn investīcijas pētniecības un attīstības virzienos veiktas vairāk nekā 1,9 miljonu eiro apmērā. Faktiskais koncerna investīciju apjoms pērn bija 9,345 miljoni eiro, teikts vadības ziņojumā.

Tāpat vadības ziņojumā minēts, ka koncerna mātes sabiedrībai “Olainfarm” recepšu zāļu kategorijā pieaugums bija par 11,6%, salīdzinot ar gadu iepriekš, kamēr par 11,9% pieaudzis pieprasījums pēc “Olainfarm” bezrecepšu produkcijas. Kompānijas ieņēmumi no vairumtirdzniecības pērn samazinājās par 9,2%, salīdzinot ar 2021.gadu.

Vienlaikus vadības ziņojumā norādīts, ka atbilstoši koncerna stratēģijai 2023.gadā ir plānots pārtraukt zāļu lieltirgotavas darbību. Tāpat šogad plānots slēgt “Olainfarm” meitasuzņēmumu Krievijā.

2021.gadā “Olainfarm” koncerns strādāja ar 109,382 miljonu eiro apgrozījumu un 12,712 miljonu eiro peļņu. Tikmēr pati “Olainfarm” 2021.gadā strādāja ar 105,51 miljona eiro apgrozījumu un 10,137 miljonu eiro peļņu.

Jau vēstīts, ka Konkurences padome (KP) iepriekš atļāva “Repharm” grupas māteskompānijai AS “AB City” iegūt vienpersonisku izšķirošu ietekmi pār “Olainfarm”. Vienlaikus, lai novērstu iespējamos riskus konkurencei un apvienošanās negatīvās sekas farmaceitisko izstrādājumu mazumtirdzniecības tirgū, apvienošanās atļauta ar saistošajiem noteikumiem, kas paredz “Latvijas aptiekas” kapitāldaļu atsavināšanu ar “AB City” un ar to saistītajām personām nesaistītai trešajai personai.

Tāpat ziņots, ka KP līdz 2023.gada 31.decembrim ir pagarinājusi termiņu “Olainfarm” piederošās “Latvijas aptieka” 51% kapitāldaļu atsavināšanai.

Iesniegumā konkurences uzraugam “Olainfarm” norādīja, ka no “Olainfarm” neatkarīgu apstākļu dēļ nav iespējams pabeigt “Latvijas aptieka” 51% kapitāldaļu atsavināšanu sākotnēji noteiktajā termiņā līdz 2023.gada 30.aprīlim, jo “Olainfarm” kopā ar ieinteresēto pircēju jāveic darbības, kuru izpildei nepieciešams papildu laiks.

Tāpat iesniegumā KP ir norādīts, ka potenciālais “Latvijas aptiekas” kapitāldaļu pircējs vēlas iegādāties visas “Latvijas aptiekas” kapitāldaļas ar visiem aktīviem un pastāv iespējamība, ka potenciālā darījuma ietvaros “Olainfarm” būs pilnībā izpildījis KP lēmuma uzliktos saistošos noteikumus – pārdot 100% kapitāldaļas – pirms noteiktā izpildes termiņa beigām, kas ir 2024.gada 30.aprīlis.

“Olainfarm” nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. “Olainfarm” koncernā ietilpst “Klīnika DiaMed”, “OlainMed”, “Latvijas aptieka”, “Silvanols”, “Olainfarm enerģija”, “Farmācijas, biomedicīnas un medicīnas tehnoloģiju Kompetences centrs”, “Global Lux” un “Tonus Elast”.

“Olainfarm” reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 30 079 109 eiro. Kompānijas īpašniece ir AS “Repharm” grupas māteskompānija AS “AB City”. “AB City” patiesie labuma guvēji ir Sergejs Korņijenko un Roberts Tavjevs.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*