Sākums » Farmācija » “Olainfarm” koncerns šogad plāno palielināt apgrozījumu un gūt 10 miljonu eiro peļņu
“Olainfarm” koncerns šogad plāno palielināt apgrozījumu un gūt 10 miljonu eiro peļņu
Foto - no "Olainfarm" arhīva.

“Olainfarm” koncerns šogad plāno palielināt apgrozījumu un gūt 10 miljonu eiro peļņu

Zāļu ražotāja “Olainfarm” koncerns šogad plāno sasniegt apgrozījumu 133,3 miljonu eiro apmērā, kā arī gūt 10 miljonu eiro peļņu, otrdien virtuālā konferencē sacīja kompānijas valdes padomnieks Salvis Lapiņš.

Viņš piebilda, ka janvārī “Olainfarm” koncerna apgrozījums veidoja 9,3% no kopumā šajā gadā paredzētā apgrozījuma.

Tāpat Lapiņš informēja, ka koncerna mātesuzņēmuma plānotais apgrozījums 2019.gadā ir 98,636 miljoni eiro, bet plānotā peļņa – 8,8 miljoni eiro.

Iecerēts, ka “Olainfarm” piederošā aptieku tīkla SIA “Latvijas aptieka” apgrozījums šogad būs 26,227 miljoni eiro, meitasuzņēmuma SIA “Tonus Elast” – 8,777 miljoni eiro, SIA “Elast Medical” – 4,323 miljoni eiro, bet SIA “Silvanols” – 6,386 miljoni eiro.

Lapiņš norādīja, ka “Olainfarm” šā gada galvenā prioritāte būs medikamentu dokumentācijas atjaunināšana, kas saistīts ar to, ka Krievija un vairākas citas valstis ir pastiprinājušas prasības.

Vienlaikus viņš piebilda, ka dokumentācijas atjaunināšana ne tikai uzlabos uzņēmuma pozīcijas jau esošajos tirgos, bet var padarīt vieglāku arī ieiešanu citos tirgos. Dokumentu atjaunināšana nepieciešama visiem galvenajiem “Olainfarm” produktiem, tostarp “Neromidin”, “Noofen”, “Adaptol”, “Nitrofuranes”, “Fenkarol” un “Etacizin”.

Kopumā 2019. gadā “Olainfarm” pētniecībā plāno ieguldīt 7,5 miljonus eiro, bet 2020.gadā – deviņus miljonus eiro.

Nacionālā informācijas aģentūra LETA jau vēstīja, ka “Olainfarm” koncerna apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 124,261 miljons eiro, kas ir par 1,8% vairāk nekā 2017.gadā, bet koncerna peļņa samazinājās par 4,5% un bija 10,308 miljoni eiro.

“Olainfarm” nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. Kompānijas akcijas kotē “Nasdaq Riga” oficiālajā sarakstā.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.