Sākums » Farmācija » “Olainfarm” nākamo gadu veltīs stabilitātes nodrošināšanai un izmaksu konsolidēšanai
“Olainfarm” nākamo gadu veltīs stabilitātes nodrošināšanai un izmaksu konsolidēšanai
Foto - no "Olainfarm" arhīva.

“Olainfarm” nākamo gadu veltīs stabilitātes nodrošināšanai un izmaksu konsolidēšanai

Nākamais gads tiks veltīts uzņēmuma stabilitātes nodrošināšanai, iespēju izmantošanai un izmaksu konsolidēšanai, nacionālai informācijas aģentūrai LETA pastāstījis farmācijas uzņēmuma AS “Olainfarm” valdes loceklis Salvis Lapiņš.

Viņš paudis, ka lielākā šā gada daļa pagājusi mēģinot vadīt un kontrolēt pieaugošās dažāda veida izmaksas. “Mums tas pilnībā neizdevās, tāpēc finanšu rezultāti, lai arī būs salīdzinoši labi, tomēr ne tik labi, kā bijām sākotnēji plānojuši,” norādījis Lapiņš, piebilstot, ka līdzšinējā uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Valērija Maligina nāve gada beigās minētajam piešķir sēru noskaņu.

Vienlaikus “Olainfarm” valdes loceklis uzsvēris, ka galvenais uzņēmuma sasniegums šajā gadā ir koncerna kārtējais sasniegtais realizācijas rekords, kas pārsniegs 120 miljonu eiro atzīmi.

Tāpat Lapiņš norādījis, ka šogad uzņēmums veicis būtiskas investīcijas iekārtu iegādē un pētniecībā. “Lielākā ārējā investīcija bija “Olaines veselības centra” iegāde, kā arī esam paplašinājuši “Latvijas aptieka” tīklu ar vairākām aptiekām Bauskā, Rēzeknē un Ventspilī,” paudis “Olainfarm” valdes loceklis.

Vaicāts, ar kādiem finanšu rādītājiem uzņēmums varētu noslēgt šo gadu, Lapiņš norādījis, ka “Olainfarm” koncerna konsolidētais apgrozījums šogad sasniegs vairāk nekā 120 miljonus eiro, bet konsolidētā peļņa būs ap deviņiem miljoniem eiro. Viņš atzinis, ka minētais peļņas rādītājs ir ievērojami mazāks nekā 13,5 miljoni eiro, kurus “Olainfarm” ietvēra peļņas prognozē gada sākumā. “Galvenie iemesli šim samazinājumam ir mums ne visai labvēlīgās Krievijas rubļa svārstības, kā arī straujais administratīvo un mārketinga izmaksu pieaugums. Attiecīgi viens no nākamā gada uzdevumiem būs sabalansēt šo izmaksu pieaugumu ar apgrozījuma pieaugumu,” skaidrojis “Olainfarm” valdes loceklis.

Savukārt, runājot par uzņēmuma darbību nākamajā gadā, Lapiņš uzsvēris, ka “Olainfarm” būs nepieciešams turpināt maksimāli konsolidēt iegādātos meitasuzņēmumus un izmantot visas sinerģijas. “Ņemot vērā Maligina kunga došanos viņsaulē, būtiskākais valdes uzdevums tuvākajā laikā ir saglabāt un pēc iespējas uzlabot uzņēmuma darbības rādītājus līdz brīdim, kad savas tiesības iegūs jaunais/-ie uzņēmuma īpašnieks/-ki. Līdz ar to “Olainfarm” visdrīzāk izvairīsies pieņemt lēmumus par lielām iekšējām vai ārējām investīcijām,” paudis Lapiņš.

“Olainfarm” koncerns šogad deviņos mēnešos strādājis ar 90,384 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 14,9% vairā nekā 2016.gada attiecīgajā periodā, bet grupas peļņa samazinājusies par 15,1% un bija 6,598 miljoni eiro, ziņo LETA.

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.