Sākums » Farmācija » “Olainfarm” neatklāj, kuras bijušās amatpersonas tur aizdomās par zaudējumu nodarīšanu
“Olainfarm” neatklāj, kuras bijušās amatpersonas tur aizdomās par zaudējumu nodarīšanu
Foto - no "Olainfarm" arhīva.

“Olainfarm” neatklāj, kuras bijušās amatpersonas tur aizdomās par zaudējumu nodarīšanu

Jau ziņojām, ka Latvijas zāļu ražotājs – akciju sabiedrība “Olainfarm” – vērsusies Valsts policijā ar lūgumu atzit to par cietušo saistībā ar nodarītiem zaudējumiem vairāku miljonu eiro apmērā un uzsākt kriminālprocesu.

Lai pārbaudītu iepriekšējās vadības īstenoto saimniecisko darbību un izvērtētu, cik pamatoti bijuši maksājumi par mārketinga pakalpojumiem, “Olainfarm” pēc procesa virzītāja pieprasījuma piesaistījusi neatkarīgu, starptautisku revidentu. Revīzijas ietvaros konstatēts, ka iepriekšējās “Olainfarm” amatpersonas 2017. gada sākumā uzņēmuma vārdā noslēgušas darījumu ar Kiprā reģistrētu uzņēmumu “Banestar Management Limited”, kura rezultātā “Olainfarm” nodarīti zaudējumi vairāku miljonu eiro apmērā.

Aizdomīgie darījumi veikti no 2017. gada 2. janvāra līdz 2019. gada 4. aprīlim, ziņo uzņēmums, taču neatklāj, kuras tieši bijušās amatpersonas tur aizdomās par zaudējumu nodarīšanu. Presei izplatītajā uzņēmuma paziņojumā pausts, ka zaudējumus nodarījusi “Olainfarm” iepriekšējā augstākā līmeņa vadība.

Kā portālam www.farmacija-mic.lv pauda AS “Olainfarm” komunikācijas konsultante Ieva Lapiņa Ennīte, šobrīd vairāk informācijas par to, kas jau publicēta biržas paziņojumā, uzņēmums nevarot sniegt.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka 2017. gada sākumā uzņēmumu vadīja Valērijs Maligins. Pēc viņa nāves par uzņēmuma valdes priekšsēdētāju kļuva Oļegs Grigorjevs, kuru 2019. gada aprīlī nomainīja Lauris Macijevskis. Savukārt “Olainfarm” padomi 2017. gadā vadīja Ivars Godmanis, kuru vēlāk amatā nomainīja Ivars Kalviņš, bet 2018. gada septembrī viņa vietā par padomes priekšsēdētāju tika ievēlēts Pāvels Rebenoks. Kopš 2019. gada 1. aprīļa AS “Olainfarm” padomes priekšsēdētājs ir Gundars Bērziņš.

Elīna Badune

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.