Sākums » Farmācija » “Olainfarm” padome atzīst – 2017.gads uzņēmumam bijis pārbaudījumu gads
“Olainfarm” padome atzīst – 2017.gads uzņēmumam bijis pārbaudījumu gads
Foto - no "Olainfarm" arhīva.

“Olainfarm” padome atzīst – 2017.gads uzņēmumam bijis pārbaudījumu gads

Zāļu ražotājam AS “Olainfarm” aizvadītais – 2017.gads – bijis pārbaudījumu gads, norādījusi uzņēmuma padome ziņojumā kārtējai akcionāru sapulcei.

“Olainfarm” padome atzīmējusi, ka jau sākot ar gada otro ceturksni un Krievijas rubļa svārstību radītajiem zaudējumiem, bijis redzams, ka “Olainfarm” ne tikai nespēs izpildīt akcionāru apstiprinātās peļņas un apgrozījuma prognozes, bet arī var nesasniegt 2016.gada peļņas rādītājus.

“Pieaugošās mārketinga un administrācijas izmaksas šīs bažas tikai pastiprināja. Līdz ar to ir likumsakarīgi, ka arī turpmākajos ceturkšņos “Olainfarm” finanšu rādītāji būtiskus uzlabojumus neparādīja. Lai arī lielā mērā finanšu rādītāju pasliktināšanās tomēr izrietēja no valūtas kursu svārstību radītajiem zaudējumiem, uzņēmuma rentabilitātes samazinājums, liek padomei pievērst valdes uzmanību jautājumiem, kas tieši saistīti ar sabiedrības rentabilitāti, it īpaši nepieciešamībai rūpīgāk izvērtēt “Olainfarm” un tās meitas uzņēmumu mārketinga un realizācijas izmaksu pamatotību un caurskatāmību. Apzinoties, ka jauna tirgus veiksmīgākai apgūšanai un jaunu produktu veiksmīgākai realizācijas uzsākšanai lielākas mārketinga izmaksas ir vitāli nepieciešamas, padome tomēr aicina kritiskāk izvērtēt lielu mārketinga izmaksu nepieciešamību jau esošiem produktiem jau esošos tirgos. Tāpat, padome aicina valdi rūpīgi sekot investīcijām īpašumos, to pārvaldībai un vērtības izmaiņām, lai nākotnē no šīm investīcijām “Olainfarm” varētu gūt maksimālu labumu,” teikts padomes ziņojumā.

Padome gan atzīmējusi veiksmīgo darbu ar “Olainfarm” debitoriem, it īpaši ar Ukrainas uzņēmumu “OLFA”, kas ir viens no svarīgākajiem uzņēmuma sadarbības partneriem. 2017.gadā paveiktais ir ļāvis “Olainfarm” samazināt šī partnera saistībām iepriekš veiktos uzkrājumus. Tāpat padome atzīmējusi vairāku “Olainfarm” meitas uzņēmumu veiksmīgo darbību 2017.gadā, kad “Tonus Elast”, “Latvijas Aptieka” un “Silvanols” dividendēs vien izmaksāja vairāk nekā 1,5 miljonus eiro.

Padome ir gandarīta, ka 2017.gada laikā “Olainfarm” ir izdevies būtiski samazināt aizdevumu apmēru saistītām personām. Tas lielā mērā ir noticis pateicoties salīdzinoši lielajiem dividenžu maksājumiem 2017.gada laikā, kad dividendēs par vienu akciju tika izmaksāti 0,64 eiro. Padome vērsusi valdes un akcionāru uzmanību uz to, ka ilgstoša šāda apmēra dividenžu izmaksa var “Olainfarm” radīt likviditātes sarežģījumus un ierobežot tās tālākās attīstības iespējas un nebūtu atbalstāma, tādēļ piekrīt valdes piedāvājumam 2018.gadā dividendēs izmaksāt 0,21 eiro par akciju, veicot dividenžu izmaksu divos maksājumos.

“Padome nevar nepieminēt “Olainfarm” ilggadējā vadītāja Valērija Maligina pāragro nāvi 2017. gada beigās. Maligina kunga ieguldījums sabiedrības izaugsmē, nostiprināšanā un attīstībā ir nenovērtējams. Lai arī ilggadējā “Olainfarm” līdera pēkšņā un pāragrā nāve radīja veselu virkni izaicinājumu, tomēr padome uzskata, ka “Olainfarm” vadības struktūras un kolektīvs ir pielikuši maksimālas pūles, lai šis traģiskais zaudējums atstātu pēc iespējas mazāku ietekmi uz “Olainfarm” un tās meitas uzņēmumu ikdienas darbu,” teikts padomes ziņojumā.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*