Sākums » Farmācija » “Olainfarm” padome uzsver, ka ir ievēlēta tiesiski un strādā uzņēmuma interesēs

“Olainfarm” padome uzsver, ka ir ievēlēta tiesiski un strādā uzņēmuma interesēs

Zāļu ražotāja “Olainfarm” jaunā padome ir ievēlēta tiesiski, pārstāv akcionāru intereses un strādā uzņēmuma ilgtermiņa interesēs, realizējot un attīstot Valērija Maligina uzņēmuma attīstības vīziju, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai “Nasdaq”.

“Olainfarm” padomes priekšsēdētājs Pāvels Rebenoks ziņojumā norāda, ka jaunajai vadībai ir izdevies novērst uzņēmuma vērtības samazināšanos, un publiskie paziņojumi pret “Olainfarm” ir vērtējami kā izmisīgi mēģinājumi turpināt graut uzņēmuma reputāciju un atkal panākt tā vērtības samazināšanos.

“Ļoti iespējams, ka, pateicoties aktīvai akcionāru iesaistei, patiešām ir izdevies novērst reiderisma mēģinājumu pret uzņēmumu. Par to liecina daudzas pazīmes, ko varējām novērot iepriekšējās “Olainfarm” padomes darbības laikā,” atzīmē Rebenoks.

Vienlaikus viņš norāda, ka iepriekšējās padomes laikā “Olainfarm” akciju cena nokritās par 16% un akcionāri zaudēja vairāk nekā 20 miljonus eiro. “Iespējams, ka tā bija kādas lielākas shēmas sastāvdaļa, lai, panākot uzņēmuma vērtības krišanos, to vēlāk pārņemtu. Par to ļauj domāt arī pret uzņēmumu vērstie asie publiskie paziņojumi no iepriekš neveiksmīgi strādājošās padomes locekļu puses,” atzīst Rebenoks.

Viņš papildina, ka vairākums uzņēmuma akcionāru, darbinieku, kā arī birža ir pozitīvi novērtējuši jaunās padomes sāktās iniciatīvas – uzņēmuma vērtība ir nostabilizējusies un ir novērojama izaugsme.

“Aicinu “Olainfarm” bijušā īpašnieka Valērija Maligina meitu Niku Saveļjevu un Signi Balderi-Sildedzi, kura pārstāv savu divpadsmitgadīgo meitu Annu Emīliju Maliginu, būt konstruktīvām un ar dažādiem publiskiem paziņojumiem necensties graut “Olainfarm” reputāciju un nevērsties pret Valērija Maligina izloloto uzņēmumu,” norāda Rebenoks.

“Ja kādam no akcionāriem tiešām ir interese par reālo uzņēmuma darbu, aicinu atnākt uz kādu no akcionāru sapulcēm vai padomes sēdēm un šos jautājumus pārrunāt klātienē. Līdz šim diemžēl ne Saveļjeva, ne Baldere-Sildzedze nav uzskatījušas par nepieciešamu to darīt. Ļoti iespējams, ka tieši šī iemesla dēļ ar viņām patlaban manipulē citas ar uzņēmumu nesaistītas personas,” uzsver Rebenoks.

Kā ziņots, Baldere-Sildedze un Saveļjeva vērsušās tiesībsargājošajās institūcijās ar lūgumu sākt kriminālprocesu saistībā ar reiderismu uzņēmumā, pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un krāpšanu.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.