Sākums » Farmācija » “Olainfarm” par 14 miljoniem iegādājies medicīnisko izstrādājumu ražotāju “Tonus Elast”
“Olainfarm” par 14 miljoniem iegādājies medicīnisko izstrādājumu ražotāju “Tonus Elast”

“Olainfarm” par 14 miljoniem iegādājies medicīnisko izstrādājumu ražotāju “Tonus Elast”

Latvijas farmācijas uzņēmums AS “Olainfarm” par 14 miljoniem eiro iegādājusies elastīgo medicīnisko izstrādājumu ražotāju SIA “Tonus Elast”, kura 50% kapitāldaļu līdz 2014.gada februāra vidum piederēja bijušajam Saeimas deputātam Valērijam Kravcovam, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

“Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Valērijs Maligins un “Tonus Elast” līdzīpašnieces Ludmila Čečotkina un Kravcova sieva Irina Vīnvalka šodien, 12. maijā, parakstīja līgumu par “Tonus Elast” 100% kapitāldaļu iegādi.

Kā informējis Maligins, ar uzņēmumu “Tonus Elast” kompānija “Olainfarm” ir pazīstama kopš 2010.gada, kad “Olainfarm” to pārstāvēja Ukrainā.

“Jau tad novērtējām “Tonus Elast” eksportspēju arī citos tirgos un sapratām tā pievilcību investīcijām. “Tonus Elast”, līdzīgi kā “Olainfarm”, pēdējo gadu laikā ir strauji attīstījies. Mēs uzskatām, ka ar savu pieredzi mārketingā un tirgu apguvē spēsim tā potenciālu izmantot vēl vairāk,” uzsvēris Maligins.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, “Tonus Elast” 2014. gadā apgrozīja 6,88 miljonus eiro un nopelnīja 1,51 miljonu eiro. SIA “Tonus Elast” dibināta 1995. gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2 007 500 eiro. Līdz šim tas vienādi uz pusēm piederēja Čečotkinai un Vīnvalkai.

Kā portāla www.farmacija-mic.lv redakciju informēja “Olainfarm” pārstāvji, SIA “Tonus Elast” turpinās strādāt līdzšinējās valdes priekšsēdētājas Daces Mihņenokas vadībā.

SIA “Tonus Elast” ražo elastīgos medicīniskos izstrādājumus – no elastīgajām saitēm līdz pat konstrukcijas ziņā sarežģītiem korsešu izstrādājumiem, kas paredzēti grūtniecēm un jaunajām māmiņām bērna zīdīšanas laikā. SIA “Tonus Elast” ražotne atbilst mūsdienīga medicīnas preču ražotāja prasībām, ko apliecina LVS EN ISO 9001:2009 sertifikāts, ziņo “Olainfarm”.

SIA “Tonus Elast” produktu portfelī ir vairāk nekā 100 dažādu produktu veidi, no kuriem vispieprasītākie ir saites un kompresijas izstrādājumi. Kopumā gadā SIA “Tonus Elast” ražotnē Nīcas pagastā tiek saražoti vairāk nekā 11,2 miljoni izstrādājumu. No tiem 11% tiek realizēti Latvijas tirgū, kamēr 89% nonāk jau 35 eksporta valstīs. Lielākie tirgi ir NVS, Eiropas Savienības valstis, Indija un Tuvo Austrumu valstis. Latvijā SIA “Tonus Elast” produkciju var iegādāties uzņēmuma veikalos Rīgā, Liepāja, Daugavpilī un Ventspilī, kā arī virknē aptieku un internetveikalu.

SIA “Tonus Elast” strādā nedaudz vairāk nekā 200 darbinieki. Līdz ar to uzņēmums ir lielākais nodokļu maksātājs un darba devējs Nīcas novadā. Pērn tā apgrozījums bija 7,3 miljoni eiro, nerevidētā  peļņa – 1,7 miljoni eiro, informē “Olainfarm”.

LETA jau ziņoja par “Olainfarm” plāniem noslēgt darījumu par vēl kāda uzņēmuma iegādi, par ko virtuālajā konferencē par uzņēmuma 2015.finanšu rezultātiem informēja “Olainfarm” valdes loceklis Salvis Lapiņš. Viņš arī atklāja, ka “Olainfarm” turpina meklēt un apsver arī citu uzņēmumu iegādi, taču šī uzņēmuma iegāde, kas varētu noslēgties mēneša vai pusotra mēneša laikā, esot vistuvāk iegādes ieceres realizēšanai.

www.farmacija-mic.lv

LETA_logo

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*