Sākums » Farmācija » “Olainfarm” šogad paredz 11 mlj eiro nekonsolidēto peļņu – mazāku nekā sākotnēji plānots
“Olainfarm” šogad paredz 11 mlj eiro nekonsolidēto peļņu – mazāku nekā sākotnēji plānots

“Olainfarm” šogad paredz 11 mlj eiro nekonsolidēto peļņu – mazāku nekā sākotnēji plānots

Latvijas farmācijas uzņēmums AS “Olainfarm” šogad paredz 11 miljonu eiro nekonsolidēto peļņu, kas ir mazāk nekā sākotnēji plānots, pēc virtuālajā konferencē paustā ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Iepriekš “Olainfarm” prognozēja 12,7 miljonu eiro nekonsolidēto peļņu. Savukārt visa koncerna peļņa saskaņā ar jaunākajām prognozēm sasniegs 13,5 miljonus eiro, kas arī ir mazāk nekā iepriekš prognozētie 15,5 miljoni eiro, ziņo LETA. Taču prognozes par realizācijas apmēriem nemainās.

Koncerna realizācijas apjomi šā gada otrajā ceturksnī bija 34,1 miljoni eiro, kas ir par 25% vairāk nekā attiecīgajā periodā pirms gada, savukārt peļņa bija apmēram divi miljoni eiro. Peļņas samazināšanās salīdzinājumā ar pagājušā gada otro ceturksni ir skaidrojama ar pārdošanas izmaksu pieaugumu (par 2,7 procentpunktiem) un administratīvo izmaksu pieaugumu (viena procentpunkta apmērā). Peļņas ziņā šā gada otrais ceturksnis bijis viens no vājākajiem ceturkšņiem uzņēmuma nesenajā vēsturē, pēc konferencē paustā ziņo LETA.

Uzņēmuma darbības rādītājus negatīvi ietekmējušas arī ārvalstu valūtas kursa svārstības un tas, ka uzņēmums nesen iegādājās “Olaines veselības centru”.

“Olainfarm” realizācijas apmēri Krievijā šā gada otrajā ceturksnī veidoja 33% no kopējā pārdošanas apmēra, kas ir par pieciem procentpunktiem vairāk nekā šajā periodā pirms gada. Realizācijas apmēri vietējā tirgū saruka par sešiem procentpunktiem – līdz 22%, realizācijas apmēri Ukrainā pieauga par četriem procentpunktiem, sasniedzot 11%. Arī realizācijas apmēri Kazahstānā, Uzbekistānā, Turkmenistānā un Polijā zīmīgi pieauga, aizstājot realizāciju Lietuvā, Vācijā un Gruzijā.

Koncerna “Olainfarm” realizācija pirmajā pusgadā ir sasniegusi 62,7 miljonus eiro, kas ir par 17% vairāk nekā šajā periodā pērn, bet peļņa – 5,7 miljonus eiro, kas ir par 7% mazāk nekā pērn attiecīgajā periodā. To ietekmējuši vairāki faktori, tostarp 400 000 eiro nodrošinājums saistībā ar nesen iegādāto “Olaines veselības centru”.

Turpretī “Olainfarm” meitas uzņēmums “Latvijas aptieka” otrajā ceturksnī uzrādījis 10,4 miljonu eiro realizācijas apmēru un 400 000 eiro peļņu, “Tonus Elast” realizācijas apmērs bijis 6,3 miljoni eiro, bet peļņa – 500 000 eiro un “Silvanols” realizācijas apmērs bijis 2,4 miljoni eiro, savukārt peļņa – 100 000 eiro.

Jau ziņots, ka koncerna “Olainfarm” realizācija pirmajā pusgadā ir sasniegusi 62,7 miljonus eiro, kas ir par 17% vairāk nekā šajā periodā pērn. Koncerna peļņa šajā periodā ir 5,7 miljoni eiro, kas ir par 7% mazāk nekā 2016.gada pirmajā pusgadā. Šī gada pirmajā pusgadā par četriem miljoniem eiro ir palielinājušās pārdošanas izmaksas, kā arī valūtas svārstību dēļ ir zaudēts aptuveni viens miljons eiro.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.