Sākums » Farmācija » “Olainfarm” svinīgi atklāj jaunu ražošanas korpusu
“Olainfarm” svinīgi atklāj jaunu ražošanas korpusu
Foto - no "Olainfarm" arhīva.

“Olainfarm” svinīgi atklāj jaunu ražošanas korpusu

Šodien, 16. oktobrī, AS “Olainfarm” 47. gadu jubilejas mēnesī svinīgi atklāja jaunu ražošanas korpusa ēku, kuras būvniecībā un iekārtu iegādē ieguldīti aptuveni 3,6 miljoni eiro. AS “Olainfarm” jau nodrošina Eiropas Savienības (ES) gatavo zāļu formu verifikācijas prasības un tagad, līdz ar jauno korpusa atklāšanu, kā viena no pirmajām Latvijā būs gatava arī Krievijas Federācijas jaunajām prasībām attiecībā uz zāļu serializāciju un izsekojamību.

Jaunajā ražošanas korpusa ēkā atrodas pakošanas iecirknis, kur uzstādītas jaunas iekārtas medikamentu fasēšanai un verifikācijas prasību ievērošanai, kā arī aprīkojums jaunu produktu ieviešanai ražošanā un pētniecībai. Ēkā izveidota arī jauna produkcijas pakošanas telpa, kā arī gatavās produkcijas karantīnas uzglabāšanas noliktava un produkcijas izsniegšanas zona. Būvniecībā “Olainfarm” ieguldījis apmēram 1,6 miljonus eiro, savukārt iekārtu iegādē gandrīz 2 miljonus eiro, tai skaitā no Eiropas fondu līdzekļiem.

“Pateicoties “Olainfarm” investīcijām, mums izdevies radīt iespēju mūsu ekspertiem strādāt labiekārtotās telpās ar jaunākās paaudzes ražošanas tehnoloģijām. “Olainfarm” tādējādi varēs vēl vairāk kāpināt ražošanas jaudu. Ar lepnumu varu teikt, ka “Olainfarm” būs laicīgi gatavs Krievijas zāļu verifikācijas prasību ievērošanai. Prasību izpilde palīdzēs mums saglabāt konkurētspēju Krievijas un NVS noieta tirgū arī turpmāk,” paudis AS “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Lauris Macijevskis.

“Gadu gaitā “Olainfarm” spējis mainīties un pat attīstīties, neraugoties uz straujajām izmaiņām tirgū un stingrajiem zāļu ražošanas uzraudzības un drošības kontroles pasākumiem, kādi bija jāievieš Latvijai, iestājoties ES. Tagad “Olainfarm” ir līdzvērtīgs partneris starp citiem zāļu ražotājiem ES un citās pasaules valstīs. Tirgus iespēju paplašināšana NVS valstīs, tostarp Krievijā, nākotnē var dot būtisku pienesumu ne tikai pašai kompānijai, bet mūsu valstij kopumā, tādējādi stiprinot Latvijas ekonomikai tik nozīmīgo farmācijas rūpniecību,” norādījis Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Ilmārs Dūrītis.

Centrālās finanšu līgumu aģentūras direktora vietnieks Eiropas Savienības fondu sistēmas attīstības jautājumos Mārtiņš Brencis paudis, ka Ar profesionalitāti, mērķtiecību un neatlaidību “Olainfarm” kalpo kā veiksmes stāsts ES fondu investīciju sniegto iespēju izmantošanā uzņēmuma attīstībai un eksporta veicināšanai.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.