Sākums » Farmācija » “Olainfarm” tomēr ievēlēta jauna vadība
“Olainfarm” tomēr ievēlēta jauna vadība
Foto - no "Olainfarm" arhīva.

“Olainfarm” tomēr ievēlēta jauna vadība

24. janvāra AS “Olainfarm” akcionāru sapulcē ievēlēta uzņēmuma padome jaunā sastāvā, ziņo uzņēmuma pārstāvji. Jaunā padome ir veikusi izmaiņas AS “Olainfarm” valdes sastāvā.

Uzņēmuma jaunā padome un valde spēs kompetenti un profesionāli vadīt vienu no lielākajiem Latvijas uzņēmumiem, kura stratēģiskais mērķis ir pilnveidot darbību, vairojot tā pienesumu valsts ekonomikai, uzskata ražotāja jaunā vadība.

Pēteris Rubenis, SIA “Olmafarm” valdes priekšsēdētājs paziņojumā presei pauž: “SIA “Olmafarm” kā lielākais AS “Olainfarm” akcionārs ir gandarīts par akcionāru sapulces lēmumu mainīt padomi, kas devis iespēju izdarīt izmaiņas arī valdē – uzņēmuma pārvaldības institūcijās atgriezušies profesionāļi, kuriem ir izpratne kā par farmācijas nozari kopumā, tā par uzņēmuma vietu un lomu Latvijas tautsaimniecībā.”

AS “Olainfarm” padomē strādās Pēteris Rubenis, Irina Maligina, Ingus Balandins, Andrejs Saveļjevs, kā arī Valentīna Andrejeva, kura ievēlēta par padomes priekšsēdētāju.

AS “Olainfarm” valdē amatu saglabājis Raimonds Terentjevs un Mārtiņš Pūriņš, pārējie līdzšinējie valdes locekļi no amata atbrīvoti, bet no jauna valdē iecelti Jeļena Borcova un Mārtiņš Tambaks. Par valdes priekšsēdētāju iecelta Jeļena Borcova, kuras darba pieredze ir saistīta ar farmācijas nozari. Viņa iepriekš 15 gadus strādājusi gan AS “Grindeks”, gan divus gadus – kā valdes locekle AS “Tallinas farmaceitiskā rūpnīca”. Jeļena Borcova jau iepriekš darbojusies arī kā “Olainfarm” valdes locekle.

Lēmumi par izmaiņām AS “Olainfarm” pārvaldes institūcijās iesniegti LR Uzņēmumu reģistrā.

Jaunā vadība norāda, ka iepriekš izskanējusī informācija par akcionāru sapulces kvoruma trūkumu neatbilst patiesībai.

“Patiesībā 24. janvāra sapulcē piedalījās akcionāri, kas kopā pārstāvēja vairāk nekā 60% no pamatkapitāla un līdz ar to sapulcē bija iespējams izlemt visus paredzētos darba kārtības jautājumus,” norāda jaunievēlētā vadība.

“Tā kā līdzšinējā AS “Olainfarm” vadība ar apsardzes pielietotu fizisku spēku visus sanākušos akcionārus izdzina no AS “Olainfarm” telpām, akcionāri bija spiesti turpināt darbu teritorijā pie “Olainfarm”,” teikts paziņojumā presei. “Jāatgādina, ka līdzīgā veidā, autobusā pie teritorijas vārtiem, 2019. gada 1. aprīlī tika iecelta līdzšinējā AS “Olainfarm” padome, kura attiecīgi piektdien tika atcelta,” ziņo uzņēmums.

Savukārt, “Olainfarm” pārstāve Ieva Lapiņa-Ennīte ziņo, ka šodien, 27. janvārī, publiskajā telpā nonākusī informācija, ka it kā esot ievēlēta jauna padome un veiktas izmaiņas valdes sastāvā, ko izplatījis Pēteris Rubenis, satur nepatiesu informāciju un uzskatāma par dezinformāciju.

Lapiņa-Ennīte uzsver, ka 24. janvārī vienīgā likumīgā sapulce, kas tika sasaukta plkst. 11.00, tomēr nenotika kvoruma trūkuma dēļ. “Jāatzīmē, ka AS “Olainfarm” valdes pienākums ir veikt akcionāru reģistrāciju un klātesošo balsstiesīgo akcionāru skaitu, kas arī tika izdarīts. Par secinājumiem tika paziņots gan klātesošajiem akcionāriem, gan informācija publicēta Nasdaq Riga un izplatīta plašsaziņas līdzekļiem,” norāda Lapiņa-Ennīte.

Viņa uzsver, ka akcionāru ārkārtas sapulcei nebija nepieciešamā kvoruma, jo sapulcei bija reģistrējušies akcionāri, kuri kopā pārstāvēja 2 978 701 akciju, kurām ir tiesības balsot, t.i., 21,15% no balsstiesīgā kapitāla.

“Saskaņā ar uzņēmuma statūtiem akcionāru sapulce nevar notikt, ja tajā netiek pārstāvēts noteiktais akcionāru skaits, kuriem ir tiesības balsot par izsludinātajiem darba kārtības jautājumiem. Lai akcionāru sapulce būtu spēkā esoša, tai ir jānotiek saskaņā ar uzņēmuma statūtiem. Kā iepriekš publiski izskanējis, Zemgales rajona tiesa septembrī apmierināja prasību uz laiku liegt SIA “Olmafarm” tiesības balsot AS “Olainfarm” akcionāru sapulcēs līdz strīda atrisināšanai. Tas nozīmē, ka SIA “Olmafarm” un Pēteris Rubenis, kā valdes priekšsēdētājs, klaji ignorējis šo tiesas spriedumu,” uzskata Lapiņa-Ennīte.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.