Sākums » Farmācija » “Olainfarm” vadībā iecelti jauni darbinieki; lielākais akcionārs iebilst

“Olainfarm” vadībā iecelti jauni darbinieki; lielākais akcionārs iebilst

Šodien AS “Olainfarm” padome apstiprināja Elenu Bušbergu (Elena Bushberg) par uzņēmuma valdes locekli un izpilddirektori. Viņai ir vairāk nekā 25 gadu pieredze starptautiskos farmācijas uzņēmumos tādās jomās kā finanses, piegāde, mārketings un pārdošana NVS valstīs, kā arī rezultatīvu komandu izveidē un vadībā, attīstot ekspertīzi dažādās biznesa jomās, ziņo uzņēmums.

Lai uzņēmums sasniegtu savus nākamos stratēģiskos mērķus, “Olainfarm” padome ir pilnveidojusi uzņēmuma pārvaldības funkciju sadali: 1) “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs veic arī “Olainfarm” grupas uzņēmumu pārvaldības uzraudzību; 2) viens no “Olainfarm” valdes locekļiem ir atbildīgs par izpilddirektora funkcijām grupas lielākajam uzņēmumam “Olainfarm”.

Pagājušajā nedēļā par AS “Olainfarm” valdes priekšsēdētāju padome apstiprināja Jerūnu Veitesu (Jeroen Weites), kuram uzticēta visu uzņēmumu grupas kopējā pārvaldība un stratēģiskā attīstība, kā arī jaunu tirgus nišu izraudzīšana un noieta tirgu paplašināšana. “Olainfarm” uzņēmumu grupā ietilpst tādi uzņēmumi kā AS “Olainfarm”, SIA “Latvijas aptieka”, SIA “Silvanols”, SIA “Tonus Elast”, SIA “DiaMed”, SIA “OlainMed”, “NPK Biotest” un SIA “Kiwi Cosmetics”.

Savukārt Elena Bušberga kļuvusi par valdes locekli un izpilddirektori AS “Olainfarm”, kas ir lielākais grupas uzņēmums. Viņas galvenais uzdevums būs “Olainfarm” un pārstāvniecību biznesa procesu pilnveide, paaugstinot ražošanas, pārdošanas un mārketinga jomu produktivitāti un efektivitāti, lai pēc iespējas ātrāk panāktu ilgtspējīgu dabisko izaugsmi.

AS “Olainfarm” padomes priekšsēdētājs Gundars Bērziņš uzsver: “Mums ir izdevies sakausēt divas uzņēmumam ļoti nozīmīgas kompetences – zināšanas par farmācijas biznesu gan Eiropas Savienības, gan arī NVS tirgos, kas uzņēmumam dos nepieciešamo papildu jaudu attīstībai un ļaus saglabāt stabilas pozīcijas esošajos noieta tirgos. Esam lepni, ka “Olainfarm” komandai pievienojas tik pieredzējuši profesionāļi. Augstākā līmeņa vadītāja atlases procesā mēs augsti novērtējām Elenas Bušbergas globālo skatu farmācijas nozares attīstībā, pieredzi mārketingā, zināšanas par NVS tirgu specifiku un ekspertīzi spēcīgu pārdošanas komandu izveidē.”

Elena Bušberga, AS “Olainfarm” valdes locekle un izpilddirektore paziņojumā presei pauž, ka “Olainfarm” ir spēcīgs, starptautisks zīmols, ko atpazīst ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē, īpaši reģionā, kurā iepriekš viņa specializējusies. “Ar lielāko prieku pievienojos “Olainfarm” vadības komandai, lai sniegtu svaigu un padziļinātu ieskatu nozarē, pievienojot uzņēmumam papildu vērtību. Redzu, ka uzņēmumam ir vēl neatklāts attīstības potenciāls, kas veido labu pamatu, lai kļūtu par īstenu Baltijas farmācijas čempionu. Esmu pagodināta būt daļa no vadības komandas, kas pāršķir jaunu nodaļu “Olainfarm” veiksmes stāstā,” saka Bušberga.

Elenai Bušbergai ir vairāk nekā 25 gadu profesionālā darba pieredze starptautiskos farmācijas uzņēmumos kā “Schering-Plough”, “MSD” un “Abbott Laboratories”. No 2015. gada E. Bušberga bija ģenerāldirektore uzņēmumā “Veropharm” (pieder uzņēmumam “Abbott”), kas ir viens no Krievijas vadošajiem zāļu un medicīnisko iekārtu ražotājiem. Šajā amatā viņas galvenie pienākumi (laika posmā no 2015. līdz 2019. gadam) bija uzņēmuma stratēģijas izstrāde un ieviešana; uzņēmuma transformācijas procesu vadība, iekšējās kultūras veidošana, lai celtu uzņēmuma procesu efektivitāti, kā arī sasniegtu ilgtspējīgu dabisko izaugsmi un pieaugumu pārdošanas un peļņas rādītājos biznesu apvienošanas vai pārņemšanas ceļā. E. Bušbergai ir profesionālais maģistra grāds un Veselības aprūpes nozares pārvaldības sertifikāts, kas iegūts Djūka universitātes skolā The Fuqua School of Business, ASV.

Elena Bušbergas īpašumā nav AS “Olainfarm” akciju vai kapitāldaļu citos uzņēmumos. E. Bušberga uzsāks faktiskās darba attiecības uzņēmumā, tiklīdz saņems nepieciešamās formalitātes darba uzsākšanai Latvijā.

AS “Olainfarm” valdē darbu turpina Jerūns Veitess, Lauris Macijevskis, Raimonds Terentjevs, Signe Baldere-Sildedze, Milana Beļeviča un Mārtiņš Pūriņš.

Pret jaunu valdes locekļu iecelšanu “Olainfarm” valdē kategoriski iebilst “Olainfarm” lielākais akcionārs SIA “Olmafarm”, kas uzskata to par pretlikumīgu, turklāt norāda, ka šāda rīcība ir izšķērdīga, jo rada uzņēmumam lielu papildu finanšu slogu, ņemot vērā nepamatoti dāsnos atlīdzības nosacījumus. Akcionāram nav izprotams, kāpēc “Olainfarm” padomei nepieciešams steidzamības kārtā iecelt valdē divus jaunus valdes locekļus, vienlaikus saglabājot pilnvaras personām, kurām nav nedz zināšanu, nedz pieredzes farmācijas nozares uzņēmuma vadīšanai.

Pēteris Rubenis, SIA “Olmafarm” valdes priekšsēdētājs, norāda: “Šobrīd, izmantojot prettiesiskas metodes un rīkojoties pretēji jebkuriem labas pārvaldības principiem, tiek likti juridiski šķēršļi AS “Olainfarm” lielākā akcionāra tiesībām lemt uzņēmumam stratēģiski svarīgus lēmumus. Padomes lēmums par divu papildus valdes locekļu iecelšanu ir kārtējais apliecinājums, ka tā darbojas, lai saglabātu amatus un apgūtu naudas līdzekļus, taču nekādi nerada pārliecību par padomes patiesu vēlmi kā krietnam saimniekam lemt par uzņēmuma stratēģiskiem attīstības jautājumiem. Varu tikai vēlreiz aicināt “Olainfarm” padomes locekļus un valdi nelemt par būtiskām izmaiņām uzņēmumā, iekams nav ievērotas lielākā akcionāra likumīgās tiesības pilnvērtīgi piedalīties uzņēmuma pārvaldībā.”

“Olmafarm” vadība uzskata, ka Bušbergas pieredze liela Krievijas farmācijas uzņēmuma vadībā rada aizdomas par ciešām saitēm ar Krievijas politiskajām aprindām. “Šādas personas iecelšana uzņēmuma valdē pastiprina aizdomas par padomes saikni ar apšaubāmas reputācijas personu Aleksandru Šiškinu (farmācijas gigants “Zdorovje”) un aiz viņa stāvošo cilvēku interesēm Latvijā,” paziņojumā presei pauž “Olmafarm” vadība.

“Otrs jaunieceltais valdes loceklis ir Nīderlandes pilsonis, kurš vadījis šauras nišas farmācijas kompāniju Eiropā un kuram nav pieredzes darbam “Olainfarm” stratēģiskajos eksporta tirgos,” uzskata “Olmafarm” pārstāvji.

“Padome ir lēmusi, ka Nīderlndes pilsonis Jerūns Veitess tiek apstiprināts par AS “Olainfam” valdes priekšsēdētāju, no šīs pozīcijas atceļot Lauri Macijevski, vienlaikus saglabājot viņam gan valdes locekļa amatu, gan nemainot atalgojuma un bonusu apmēru,” norāda “Olmafarm” vadība. Tās ieskatā, uzņēmuma padome nespēj paskaidrot, kādēļ līdzšinējais valdes priekšsēdētājs zaudējis padomes uzticību uzņēmuma vadībā un kādēļ viņš turpinās darbu valdē.

“Tāpat darbu AS “Olainfarm” valdē pēc padomes lēmuma turpinās Signe Baldere-Sildedze un Milana Beļēviča, kurām nav nedz pieredzes, nedz profesionālu zināšanu farmācijas uzņēmuma vadīšanai. Tieši Signe Baldere-Sildedze bija persona, kas bez Jūrmalas bāriņtiesas piekrišanas savas nepilngadīgās meitas vārdā cēla prasību tiesā, kā rezultātā AS “Olainfarm” lielākajam akcionāram tika liegtas tiesības atcelt akcionāru uzticību zaudējušo padomi. Savukārt tieši padome šobrīd ir pieņēmusi šo lēmumu, ar ko tiek nesamērīgi palielinātās administratīvās izmaksas, kas līdz ar to samazina visiem akcionāriem izmaksājamo dividenžu summu,” norāda “Olmafarm” pārstāvji.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.