Sākums » Farmācija » “Olainfarm” valde atceļ aprīlī plānoto ārkārtas akcionāru sapulci

“Olainfarm” valde atceļ aprīlī plānoto ārkārtas akcionāru sapulci

2019. gada 9. janvārī AS “Olainfarm” valde, pamatojoties uz personu, kuras norādīja sevi kā AS “Olainfarm” mazākuma akcionārus un kuriem būtu tiesības pieprasīt ārkārtas akcionāru sapulces sasaukšanu, 2019. gada 4. janvāra pieprasījumu, izsludināja ārkārtas akcionāru sapulces sasaukšanu 2019. gada 1. aprīlī.

27. martā “Olainfarm” valde presei paziņoja, ka, pārbaudot akcionāru sarakstus, ir atklājies, ka 2019. gada 4. janvāra pieprasījumam neesot juridiska pamata, jo pieprasījumu parakstījušās personas nav AS “Olainfarm” akcionāri un neatrodas AS “Olainfarm” akcionāru reģistrā. Saskaņā ar Komerclikuma un Finanšu instrumentu tirgus likuma regulējumu, “Olainfarm” valde neved savu akcionāru reģistru, to pēc pieprasījuma apkopo un izsniedz Latvijas Centrālais depozitārijs, skaidro uzņēmuma pārstāvji.

Tādējādi “Olainfarm” valde uzskata, ka ārkārtas akcionāru sapulces norise 2019. gada 1. aprīlī ir nepamatota un atceļ izsludināto ārkārtas akcionāru sapulci. “Olainfarm” valdes lēmums daļā par 2019. gada 1. aprīļa sapulces sasaukšanu atzīstams par spēkā neesošu kopš pieņemšanas brīža.

Informācija par kārtējās akcionāru sapulces sasaukšanu tiks publicēta nekavējoties pēc 2018. gada revidētā finanšu pārskata sagatavošanas.

Paziņojums saistīts ar Annas Emīlijas Maliginas aizbildnes Signes Balderes-Sildedzes un Nikas Saveļjevas tiesībām lūgt sasaukt uzņēmuma akcionāru ārkārtas sapulci.

Kā iepriekš ziņojusi nacionālā informācijas aģentūra LETA, “Olainfarm” padomes priekšsēdētājs Pāvels Rebenoks apšaubījis S. Balderes-Sildedzes un N. Saveļjevas tiesības lūgt sasaukt uzņēmuma akcionāru ārkārtas sapulci, norādot, ka ka Saveljevai un Maliginai nepiederot neviena akcija.

Tikmēr Baldere-Sildedze un Saveljevas advokāts Haralds Velmers aģentūrai LETA Rebenoka pausto sauc par viltus informāciju, jo viņām joprojām piederot uzņēmuma akcijas. Saveļjeva un Baldere-Sildedze saistībā ar atcelto akcionāru sapulci vērsušās pie iekšlietu ministra Sanda Ģirģena un tieslietu ministra Jāņa Bordāna, aicinot ministrus darīt visu iespējamo, lai “novērstu kliedzošu Latvijas likumu neievērošanu, kas “Olainfarm” akcionāru vairākuma gadījumā neļauj īstenot to gribu”.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.