Sākums » Farmācija » “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs: Uzņēmuma iepriekšējā padome nepildīja savas pamatfunkcijas

“Olainfarm” valdes priekšsēdētājs: Uzņēmuma iepriekšējā padome nepildīja savas pamatfunkcijas

Zāļu ražotāja AS “Olainfarm” iepriekšējā padome nepildīja savas pamatfunkcijas, intervijā nacionālai informācijas aģentūrai LETA paudis “Olainfarm” jaunais valdes priekšsēdētājs Lauris Macijevskis.

Viņš uzsvēris, ka uzņēmuma operacionālo darbību nodrošina tā valde, bet padomes uzdevums ir uzraudzības funkcijas, stratēģiju definēšana, valdes darba uzraudzība, tomēr iepriekšējā periodā “Olainfarm” padome savu pamatuzdevumu neveica.

Pēc Macijevska teiktā, patlaban jaunā “Olainfarm” padome definējusi pamatfunkcijas – uzraudzīt, izvērtēt valdes darba rezultātus, strādāt pie stratēģijām kopā ar valdi, bet neiejaukties uzņēmuma operacionālajā darbībā, jo to nodrošina uzņēmuma valde.

Macijevskis norādījis, ka valde ir atbildīga par pieņemtajiem lēmumiem, tiem, kas ir vērsti viņu kompetences, pilnvaru ietvaros un, kas ir vērsti uz uzņēmuma darbības nodrošināšanu. “No vienas puses, tas varbūt izklausās sausi un juridiski korekti, bet ne par velti starptautiski un arī lokāli ir definēti korporatīvās pārvaldības standarti. Tie nosaka, kāds ir atbildības sadalījums, ja tas nav precīzi atrunāts dažādos likumos un normatīvajos aktos,” paudis jaunais uzņēmuma vadītājs.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*