Sākums » Farmācija » “Olainfarm” vēršas policijā ar aizdomām par uzņēmumam nodarītu kaitējumu vairāku miljonu eiro apmērā

“Olainfarm” vēršas policijā ar aizdomām par uzņēmumam nodarītu kaitējumu vairāku miljonu eiro apmērā

Lai pārbaudītu iepriekšējās vadības īstenoto saimniecisko darbību un izvērtētu, cik pamatoti bijuši maksājumi par mārketinga pakalpojumiem, akciju sabiedrība “Olainfarm” pēc procesa virzītāja pieprasījuma piesaistījusi neatkarīgu, starptautisku revidentu. Revīzijas ietvaros konstatēts, ka iepriekšējās “Olainfarm” amatpersonas 2017. gada sākumā uzņēmuma vārdā noslēgušas darījumu ar Kiprā reģistrētu uzņēmumu “Banestar Management Limited”, kura rezultātā “Olainfarm” nodarīti zaudējumi vairāku miljonu eiro apmērā, ziņo zāļu ražotājs.

“Olainfarm” par minēto faktu ir vērsusies Valsts policijā ar lūgumu atzīt to par cietušo iepriekš uzsāktajā kriminālprocesā. Šobrīd norit aktīvs darbs, lai precīzi novērtētu iepriekšējās uzņēmuma vadības radīto zaudējumu apmēru, kas šobrīd tiek lēsts ap 26 miljoniem eiro. Aizdomīgie darījumi veikti no 2017. gada 2. janvāra līdz 2019. gada 4. aprīlim, ziņo uzņēmums.

“Olainfarm” vadība paziņojumā presei norāda, ka darbu uzņēmumā neturpina atsevišķi darbinieki, kas iesaistījušies iepriekš minētā darījuma slēgšanas un īstenošanas procesā. Iekšējo pārbaužu ietvaros tāpat ir konstatētas naudas līdzekļu izmaksas un izmaksu mēģinājums, pamatojoties uz viltotiem dokumentiem. 2017. gada noslēgumā uz viltotu dokumentu pamata ar tiem pašiem uzņēmuma vadošajiem darbiniekiem noslēgtas vienošanās par kompensācijas izmaksu darba tiesisko attiecību izbeigšanas gadījumā, neatkarīgi no to izbeigšanas iemesla. Šādu izmaksu apmērs vienam darbiniekam svārstās robežās no 42 000 eiro līdz 144 000 eiro. Par minēto faktu “Olainfarm” vadība ir vērsusies Valsts policijā ar lūgumu uzsākt kriminālprocesu.

Lai gūtu pārliecību par citu iepriekšējās augstākā līmeņa vadības slēgto darījumu tiesiskumu un atbilstību uzņēmuma interesēm, “Olainfarm” turpina īstenot iekšējās pārbaudes, izvērtējot arī citus iepriekšējās augstākā līmeņa vadības slēgtos un īstenotos darījumus, ziņo uzņēmums.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.