Sākums » Farmācija » “Olainfarm” vēršas policijā ar lūgumu atzīt uzņēmumu par cietušo jau agrāk sāktā kriminālprocesā

“Olainfarm” vēršas policijā ar lūgumu atzīt uzņēmumu par cietušo jau agrāk sāktā kriminālprocesā

AS “Olainfarm” vadībai ir aizdomas par uzņēmums bijušo vadošu darbinieku iespējami negodprātīgu uzņēmuma līdzekļu izlietošanu lielā apmērā. Policija ierosinājusi kriminālprocesu. Aizdomīgi darījumi ir veikti laika posmā no 2017. gada 2. janvāra līdz 2019. gada 4. aprīlim, ziņo uzņēmuma pārstāvji.

Lai pārbaudītu iepriekšējās augstākā līmeņa vadības īstenoto saimniecisko darbību un veikto maksājumu par mārketinga pakalpojumiem Kipras uzņēmumam, šī gada aprīlī pēc krimināllietas procesa virzītāja pieprasījuma AS “Olainfarm” piesaistīja neatkarīgu, starptautisku revidentu. Saņemtais starptautiskā revidenta atzinums sniedz atbildi, ka minētais darījums ir noticis, iespējams, nodarot zaudējumus AS “Olainfarm”. AS “Olainfarm” esošā valde ir vērsusies Valsts policijā ar iesniegumu atzīt uzņēmumu par cietušo jau agrāk uzsāktā kriminālprocesā.

Uzņēmuma pārstāvji norāda, ka arī parakstīto līgumu summas nav atbildušas saņemtajam pakalpojumu apjomam, kā arī mārketinga aktivitātēm nav bijuši atbilstoši apliecinoši dokumenti, tāpēc sākumā sadarbība ar uzņēmumu tika apturēta, šobrīd tā ir pārtraukta un par konstatēto ir informētas tiesībsargājošās iestādes.

Izpildot tiesībsargājošo iestāžu norādījumus, AS “Olainfarm” aktīvi sadarbojās ar starptautisko revidentu, lai tam palīdzētu gūt padziļinātu priekšstatu par iegādātajiem mārketinga pakalpojumiem un novērstu jebkādu šaubu ēnu. 2019. gada augustā saņemtajā revidenta ziņojumā norādīts, ka padziļinātajā izpētē tika gūts apstiprinājums – darījuma rezultātā, iespējams, nodarīti zaudējumi AS “Olainfarm” lielā apmērā.

Starptautiskā revidenta ziņojumā ir identificētas iesaistītās personas, kuras ir piedalījušās darījuma veikšanā. Vairākas AS “Olainfarm” amatpersonas un vadošie darbinieki, kuri ir saistīti ar darījumiem, jau iepriekš atstādināti no amata pildīšanas.

“Izmantotā prakse nav savienojama ar labas pārvaldības principiem un tika nekavējoties izbeigta. Mēs apzināmies, ka šie atklājumi nav patīkami ne uzņēmuma darbiniekiem, ne akcionāriem, tomēr uzskatām – kā kārtīgiem un rūpīgiem saimniekiem mums par pagātnes notikumiem jārunā atklāti. Mums ir ap 1500 akcionāru, un domājot par visu akcionāru interesēm, mūsu mērķis ir nodrošināt caurskatāmus procesus uzņēmuma saimnieciskajā darbībā, kā arī pēc iespējas novērst šādus riskus nākotnē,” paziņojumā presei norāda “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Lauris Macijevskis.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.