Sākums » Farmācija » “Olainfarm” vērsusies policijā par no “Black Duck Invest” saņemtiem dokumentiem

“Olainfarm” vērsusies policijā par no “Black Duck Invest” saņemtiem dokumentiem

Zāļu ražotāja AS “Olainfarm” vērsusies Valsts policijā par Čehijas uzņēmuma “Black Duck Invest” apgalvojumiem, ka tas ieguvis nozīmīgu līdzdalību “Olainfarm” kapitālā, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

“Olainfarm” ir saņēmusi no “Black Duck Invest” ar 6.oktobri datētus dokumentus par nozīmīgas līdzdalības iegūšanu, kā pamatu norādot SIA “Olmafarm” piederošo “Olainfarm” akciju iegūšanu.

Savukārt “Olmafarm” esot apliecinājusi “Olainfarm”, ka nav nodevusi “Black Duck Invest” nevienu akciju un nav saņēmusi jebkādus maksājumus no “Black Duck Invest”.

Lai nepieļautu manipulācijas finanšu tirgū, par ko tostarp paredzēta kriminālatbildība, “Olainfarm” ir iesniegusi no “Black Duck Invest” saņemtos dokumentus Valsts policijā, lai noskaidrotu, vai paziņojums par nozīmīgas līdzdalības iegūšanu nav iespējamā noziedzīgā nodarījuma turpinājums.

Jau ziņots, ka “Black Duck Invest”, kas apgalvo, ka kļuvis par “Olmafarm” piederošo 42,5% “Olainfarm” akciju īpašnieku, 6.oktobrī paziņoja, ka izpildījis akciju pārdošanas un pirkšanas līgumā ar “Olmafarm” ietvertās saistības un atbilstoši līguma noteikumiem pārskaitījis bankas norēķinu kontā pirkuma maksas daļu par akcijām – 30 miljonus eiro.

Uzņēmuma pārstāvji aģentūrai LETA skaidroja, ka atbilstoši līgumam nauda par 42,5% “Olainfarm” akcijām ir deponēta bankas kontā, līdz otra darījuma puse izpildīs savas saistības, pārskaitot akcijas.

Pēc 30 miljonu eiro pārskaitīšanas “Black Duck Invest” trešdien ir nosūtījis paziņojumu Finanšu kapitāla un tirgus komisijai par nozīmīgas līdzdalības iegūšanu “Olainfarm”.

“Black Duck Invest” pārstāvis Vojtehs Kačena apgalvoja, ka tas nozīmē, ka “Black Duck Invest” ir ieguvis visas ar nopirktajām akcijām saistītās un no tām izrietošās tiesības, tostarp balsstiesības “Olainfarm” akcionāru sapulcē.

Savukārt “Olmafarm” valdes loceklis un “Olainfarm” padomes loceklis Pēteris Rubenis aģentūrai LETA pauda viedokli, ka “Black Duck Invest” un jurista Mārtiņa Kvēpa paziņojumi par naudas pārskaitījumu “Olmafarm” ir kārtējais mēģinājums izkrāpt “Olmafarm” piederošās “Olainfarm” akcijas, jo “Olmafarm” nekad nav pārdevis tās Čehijas uzņēmumam.

Rubenis skaidroja, ka par bijušās “Olmafarm” valdes locekles Milanas Beļevičas parakstīto līgumu, ko viņa parakstīja, vairs nebūdama “Olmafarm” amatpersona, un uz kuru atsaucas “Black Duck Invest”, ir sākts kriminālprocess un notiek aktīva izmeklēšana.

Tāpat LETA jau ziņoja, ka “Black Duck Invest” iepriekš paziņoja, ka farmācijas grupa “Repharm” kontroli “Olainfarm” pārņēmusi pretlikumīgi un “Black Duck Invest” turpinās aizstāvēt savas tiesības Latvijas un Čehijas tiesās, lai panāktu ar “Olmafarm” noslēgtā “Olainfarm” akciju iegādes darījuma izpildi.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*