Sākums » Farmācija » “Oriola Oy” atver vēl vienu aptieku un rosina ātrāk ieviest e-recepti
“Oriola Oy” atver vēl vienu aptieku un rosina ātrāk ieviest e-recepti

“Oriola Oy” atver vēl vienu aptieku un rosina ātrāk ieviest e-recepti

Ja Latvijā, līdzīgi kā Igaunijā, ieviestu e-receptes, tad, iespējams, varētu domāt par recepšu zāļu tirdzniecību internetā, tā atvieglojot šo medikamentu piegādi cilvēkiem, kam došanās uz aptieku ir apgrūtināta, uzskata zāļu lieltirgotavas “Oriola Oy” direktors Baltijas valstīs Pekka Roukanens.

Ziemeļeiropas valstu pieeja šim segmentam ir atšķirīga; piemēram, Somijā internetā nedrīkst tirgot ne recepšu, ne bezrecepšu zāles, savukārt Zviedrijā – tieši pretēji – tiešsaistes aptiekās ir atļauta visu medikamentu pārdošana, paziņojumā presei pauž Roukanens. Viņš norāda, ka arī Igaunijā, izmantojot elektroniskās receptes, interneta aptiekā var iegādāties recepšu zāles.

Latvijā atbilstoši likumam tiešsaistes aptiekās drīkst tirgot tikai bezrecepšu medikamentus un citas medicīniskas preces, tādēļ interneta aptiekas ir spiestas atvērt filiāles pilsētas centrā, norāda Ruokanens.

Piemēram, nule “InternetAptieka.lv” filiāle, papildus jau iepriekš strādājošai aptiekai Dzelzavas ielā, ir vērusi durvis Rīgas centrā, jo šādi cilvēki var izņemt pasūtījumus, tostarp recepšu zāles. Protams, aptiekā var saņemt farmaceita konsultāciju par konkrētu medikamentu vai veselības preču lietošanu, apliecina aptiekas pārstāvji.

Pašapkalpošanās aptiekas “InternetAptieka.lv” atvēršana ir daļa no “Oriola Oy” jaunās pakalpojumu sniegšanas koncepcijas, kas ietver medikamentu un veselības preču tirdzniecību internetā, kā arī tam atbilstošu servisu. Tiešsaistē visbiežāk iepērkas tie, kuriem ir saspringts dienas režīms, piemēram, jaunās māmiņas vai intensīvi strādājoši cilvēki. Pieaugoša tendence ir pasūtījumi uz attālākiem lauku rajoniem, kad cilvēki pasūta medikamentus vai veselības preces savu radinieku vajadzībām, norāda uzņēmums.

“Interneta pieejamība palielinās, pieaug arī cilvēku skaits, kas iepērkas globālajā tīmeklī, it sevišķi svarīgi tas ir lauku apvidos, kur varbūt aptieku filiāles uzturēt ir nerentabli, taču medikamenti ir vajadzīgi tik un tā. Tāpēc e-receptes ir jautājums, kas jārisina valstiskā līmenī, sekojot līdzi iepirkšanās paradumu maiņai un nodrošinot iedzīvotājiem papildu ērtības. Turklāt interneta aptiekas kā biznesa modelis ļauj saglabāt izdevīgu cenu pircējiem,” saka P.Ruokanens.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.