Sākums » Aktuāli » Ozempic® (semaglutīds) un Victoza® (liraglutīds): piegāžu pārtraukumi
Ozempic® (semaglutīds) un Victoza® (liraglutīds): piegāžu pārtraukumi

Ozempic® (semaglutīds) un Victoza® (liraglutīds): piegāžu pārtraukumi

Novo Nordisk Latvia SIA, vienojoties ar Eiropas Zāļu aģentūru un Latvijas Zāļu valsts aģentūru, ar vēstuli informē veselības aprūpes speciālistus par Ozempic® (semaglutīds) un Victoza® (liraglutīds) piegāžu pārtraukumiem.

Palielināts kopējais pieprasījums pēc Ozempic® un Victoza® injicējamiem glikagonam līdzīgiem peptīda-1 receptoru agonistiem (GLP-1 RA) kopā ar jaudas ierobežojumiem dažās Novo Nordisk ražotnēs ir radījis zāļu nepietiekamu pieejamību, tostarp situācijas, kad krājumi ir beigušies. Turklāt, lai veicinātu Ozempic® piegāžu palielināšanu, Novo Nordisk nolēma uz laiku samazināt Victoza® piegādi. Ozempic® un Victoza® zāļu piegāžu situācija pasliktināsies 2023. gada 4. ceturksnī.

Periodiska zāļu Ozempic® nepietiekamība pieejamība ir sagaidāma 2024. gadā. Zāļu Victoza® nepietiekama pieejamība ir sagaidāma vismaz līdz 2024. gada 2. ceturksnim.

Piegāžu problēmas nav saistītas ar produktu kvalitātes defektu vai zāļu drošumu.

Nevajadzētu uzsākt jaunu pacientu ārstēšanu ar Victoza® vismaz līdz 2024. gada 2. ceturksnim, kad ir sagaidāms, ka piegādes normalizēsies, un pieejamo produktu drīkst lietot tikai pašlaik ārstēto pacientu ārstēšanas turpināšanai.

Novo Nordisk ierobežos Ozempic® sākumdevas (0,25 mg) piegādi, kas, domājams, ierobežos jaunu pacientu ārstēšanas uzsākšanu, lai mazinātu pieaugošo pieprasījumu pēc balstdevām (Ozempic® 0,5 mg un 1 mg). Ieteicams ierobežot jaunu pacientu ārstēšanas sākšanu piegāžu pārtraukuma laikā un līdz piegādes situācijas uzlabošanās brīdim, kas sagaidāms 2024. gada 1. ceturksnī.

Ja Ozempic® vai Victoza® nav pieejami pacientiem, kuri pašlaik tiek ārstēti ar kādu no šiem produktiem, tad terapiju pacientam drošā veidā jāmaina uz citu injicējamu GLP-1 RA vai citu piemērotu alternatīvu, pamatojoties uz klīnisko vērtējumu.

Pamatojums

Ozempic® un Victoza® ir indicēti nepietiekami kontrolēta 2. tipa cukura diabēta ārstēšanai pieaugušajiem, papildus diētai un fiziskām aktivitātēm:

– monoterapija gadījumos, kad metformīns uzskatāms par nepiemērotu nepanesamības vai kontrindikāciju dēļ;

–  papildus citām zālēm diabēta ārstēšanai.

Victoza® indicēta arī pusaudžiem un bērniem no 10 gadu vecuma ar nepietiekami kontrolētu 2. tipa cukura diabētu kā papildinājums diētai un fiziskajām aktivitātēm.

Jebkāda cita lietošana, tostarp liekā svara/aptaukošanās ārstēšanai, ir lietošana ārpus apstiprinātajām indikācijām, un pašlaik rada Ozempic® un Victoza® pieejamības risku populācijai, kurai šīs zāles ir nepieciešamas.

Avots: ZVA

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*