Sākums » Jaunākie raksti » Pagājušajā nedēļā jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits samazinājies par 18,2%

Pagājušajā nedēļā jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits samazinājies par 18,2%

Aizvadītajā nedēļā, no 28.februāra līdz 6.martam, jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits samazinājās par 18,2%,  informē Slimības profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Pēdējās septiņās dienās samazinājies stacionētu pacientu skaits – ja iepriekš vidēji dienā slimnīcā nonāca 153 cilvēki, tad aizvadītajā nedēļā – 139.

Pagājušajā nedēļā vidēji dienā veikti 15 924 testi, savukārt vidēji dienā atklāti 7410 jauni gadījumi. No visiem veiktajiem testiem 11,8% jeb 13 196 testi bija saistīti ar izglītības iestāžu skrīningu, bet 88,2% – 98 270 testi – ar pārējiem iedzīvotājiem.

Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficients aizvadītājā nedēļā samazinājās no 0,94 līdz 0,86, kas liecina par nelielu infekcijas slimības samazināšanos sabiedrībā.

Aizvadītajā nedēļā novērots inficēšanās gadījumu samazinājums visās vecuma grupās, tomēr samazinājums vecuma grupā virs 70 gadiem nebija ļoti izteikts. Covid-19 gadījumu samazinājums novērots visos Latvijas reģionos.

Salīdzinot infekcijas izplatības intensitāti uz 100 000 iedzīvotāju vakcinēto, balstvakcīnu saņēmušo un nevakcinēto vai daļēji vakcinēto cilvēku vidū pagājušajā nedēļā, cilvēkiem, kuri bija saņēmuši primāro vakcināciju, Covid-19 infekcija konstatēta vienlīdz bieži kā nevakcinētiem vai daļēji vakcinētiem cilvēkiem Latvijā, bet 1,8 reizes retāk tiem, kuri bija saņēmuši arī balstvakcināciju.

Februārī Latvijā cilvēkiem ar primāro vakcināciju un balstvakcināciju Covid-19 infekcija konstatēta 2,2 reizes retāk nekā nevakcinētajiem, salīdzinot saslimstības intensitāti uz 100 000 iedzīvotajiem.

Savukārt, salīdzinot infekcijas izplatības intensitāti uz 100 000 iedzīvotājiem, stacionāros vakcinētie ar primāro vakcināciju nonāca 2,2 reizes retāk nekā nevakcinētie pacienti, bet tie, kuriem bija arī balstvakcinācija, 4,8 reizes retāk.

Nāves gadījumu biežuma uz 100 000 iedzīvotajiem salīdzinājums liecina, ka cilvēku, kuriem bija primārā vakcinācija, nāves risks Covid-19 infekcijas gadījumā bija 3,2 reizes zemāks nekā nevakcinētajiem, bet tiem, kuri bija saņēmuši balstvakcināciju, nāves risks Covid-19 infekcijas gadījumā bija astoņas reizes zemāks.

Analizējot pieejamos datus par saslimstību, stacionēšanu un mirstību ar Covid-19 janvārī saistībā ar vakcinācijas statusu, SPKC secinājis, ka ļoti būtiski ir cilvēkiem saņemt balstvakcīnu.

“Tomēr datos par stacionēšanas gadījumiem un mirstību redzam, ka primārā vakcinācija joprojām nodrošina labu efektu pret smagu slimības gaitu, nepieciešamību Covid-19 ārstēt slimnīcā un nāvi. Tādēļ speciālisti aicina, ja pagājis noteiktais periods, jādodas saņemt balstvakcīnu,” norāda centrā.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*