Sākums » Jaunākie raksti » Par “Gada farmaceitu” iedzīvotāji atzinuši Gunitu Boli-Melgaili no Valmieras Pārgaujas aptiekas
Par “Gada farmaceitu” iedzīvotāji atzinuši Gunitu Boli-Melgaili no Valmieras Pārgaujas aptiekas

Par “Gada farmaceitu” iedzīvotāji atzinuši Gunitu Boli-Melgaili no Valmieras Pārgaujas aptiekas

6.februārī tika pasniegtas “Gada balvas medicīnā 2014”. Par “Gada farmaceitu” iedzīvotāji atzinuši Valmieras Pārgaujas aptiekā strādājošo Gunitu Boli-Melgaili. Aptiekas apmeklētāji norādījuši, ka viņa ir lieliska farmaceite ar asu prātu un taisnīgu darba stilu, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

“Gada ārsta” titulu ieguvusi ģimenes ārste Aina Braķe, kas praktizē savā ģimenes ārsta praksē Ērgļu pagastā. Ārstes pacienti novērtējuši viņas zināšanas, atsaucību un neizsmeļamo entuziasmu. Tāpat Braķes pacienti uzsver, ka viņa ir jauka pret bērniem, kā arī viņai ir vairāk nekā 24 stundas diennaktī. Viņa ir ne tikai laba ārste, bet arī aktīva Ērgļu sabiedriskās dzīves turētāja un dalībniece, tā apgalvojuši ārstes pacienti. Daktere pati paudusi, ka viņai patīkot cilvēkiem sagādāt prieku.

Titulu “Gada zobārsts” saņēma Jelgavas slimnīcā strādājošā Ilze Brauere, par kuru pacienti saka, ka viņa ir ārste, kas patiešām spēj parādīt savas profesijas vislabākās iezīmes – uzticama, profesionāla un pat pašaizliedzīga speciāliste, ar īstu ārsta tvērienu un attieksmi pret ikvienu no pacientiem.

Nominācijā “Gada funkcionālais speciālists” par labāko iedzīvotāji atzinuši fizioterapeitu Raivi Aršauski. Viņš praktizē Rīgā, “Raivja Aršauska veselības centrā”. Pacienti par Aršauski izsakās, ka viņš ir vingrojumu enciklopēdija ar psihologa dotībām. “Viņam ir intelekts, enerģija un zināšanas – viņš pieceļ sagurušas kundzītes no datora un Latvijas sporta čempionus no traumām,” tā par fizioterapeitu izsakās viņa pacienti.

Par “Gada māsu” atzīta Liepājas reģionālās slimnīcas ķirurģiskās aprūpes māsa Natālija Spade. Viņas pacienti uzsver, ka Spade ir profesionāla māsa. “Daktera labā roka. Mīļa, centīga, tādas arī citas māsiņas gribētos redzēt,” atbalstu paužot, norāda pacienti.

Titulu “Gada vecmāte” iedzīvotāji piešķīruši Daugavpils reģionālās slimnīcas vecmātei Ivetai Žilvinskai. Jaunās māmiņas par Žilvinsku izsakās, ka viņa ir vecmāte, kas mīl to, ko dara, un ar savu darbu palīdz pasaulē nākt mazajai dzīvībiņai viegli un harmoniski, ne mirkli nenovēršot uzmanību no savām pacientēm.

Savukārt par “Gada ārsta palīgu” atzīta Feimaņu pagasta feldšeru un vecmāšu punkta ārsta palīdze Zinaida Leščinska. Par viņu Feimaņu pagasta iedzīvotāji saka: “Ja ir nepieciešamība, viņa dosies pie slimnieka cauri gan lietiem un zibeņiem, gan sniegiem un puteņiem.” Leščinska pati norāda, ka viņai strādājot gandarījums ir katru dienu.

Šogad “Gada balva medicīnā” tika pasniegta kopumā 11 nominācijās, lai godinātu veselības nozarē strādājošos par apzinīgu un pašaizliedzīgu darbu pacientu veselības labā. Septiņās iepriekšminētajās nominācijās uzvarētājus noteica iedzīvotāji.

Par Gada cilvēku medicīnā tika atzīts Latvijas Kardioloģijas centra vadītājs profesors Andrejs Ērglis. Profesoram tika piešķirta arī D.H.Grindeļa balva. Prof. Andrejs Ērglis saņēma šo apbalvojumu par nozīmīgu ieguldījumu kardioloģijas attīstībā Latvijā.

Balvu par mūža ieguldījumu medicīnā saņēma profesors Viktors Kalnbērzs un  docents Agnis Štifts.

Par “Gada notikumu medicīnā” aizvadītajā gadā kļuva starptautiskas neatliekamās medicīniskās palīdzības un ārkārtas situāciju medicīnas mācības “Dzīvības cena 2014”. To mērķis bija uzturēt un pilnveidot valsts operatīvo, glābšanas un citu dienestu sadarbību katastrofu seku likvidēšanā.

“Gada slimnīcas” tituls tika piešķirts Rīgas pilsētas Dzemdību namam, kur pasauli pirmo reizi ierauga 1/3 Latvijā dzimušo bērnu. Tas ir profesionāli un tehnoloģiski nodrošināts komplekss, kurā ietilpst dažādu izmeklējumu veikšana, jaundzimušo aprūpe, intensīvā terapija un arī ambulatorās konsultācijas.

Lai noteiktu pretendentus “Gada balvas medicīnā 2014” nominācijām, apvienotajā ekspertu žūrijā darbojās Latvijas Ārstu biedrības valde sadarbībā ar Veselības ministrijas speciālistiem un nozares ekspertiem.

www.farmacija-mic.lv

LETA_logo

Viens komentārs

  1. Prieks, ka cilvēki pamana un atzīmē farmaceitu darbu, nesavtību un pūliņus.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*