Sākums » Farmācija » Par “Olainfarm” lielākā akcionāra “Olmafarm” līdzīpašnieču pilnvaroto pārstāvi kļuvusi Kristīne Brunovska

Par “Olainfarm” lielākā akcionāra “Olmafarm” līdzīpašnieču pilnvaroto pārstāvi kļuvusi Kristīne Brunovska

Par zāļu ražotājas AS “Olainfarm” lielākā akcionāra SIA “Olmafarm” trīs līdzīpašnieču pilnvaroto pārstāvi kļuvusi Kristīne Brunovska, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Brunovska ir “Olmafarm” līdzīpašnieču – Valērija Maligina mantinieču Irinas Maliginas, Annas Emīlijas Maliginas un Nikas Saveļjevas – pilnvarotā pārstāve, kuru visas trīs īpašnieces pilnvarojušas rīkoties savā vārdā. “Olmafarm” īpašnieces un patiesās labuma guvējas nav mainījušās.

Brunovska ir arī viena no līdzīpašniecēm un patiesajām labuma guvējām SIA “Mārupes siltumnīcas”, SIA “Ezerkauliņi agro”, SIA “Sabiedrība Mārupe”, SIA “Zaļā Mārupe” un SIA “Zaļā dārzniecība”. Šajos uzņēmumos līdzīpašnieki un patiesie labuma guvēji ir arī Helmuts Balderis-Sildedzis un Anita Baldere-Sildedze.

Savukārt Helmuta un Anitas Balderu-Sildedžu meita Signe Baldere-Sildedze ir Valērija Maligina mantinieces Annas Emīlijas Maliginas likumiskā aizbildne.

26.aprīlī “Olmafarm” saistībā ar uzticības zaudēšanu atbrīvoja no valdes locekļa amata Milanu Beļeviču, uzņēmuma valdē ieceļot divus valdes locekļus – Pēteri Rubeni un Jāni Kiršblatu. Lēmumu par Beļevičas atsaukšanu no amata ir atbalstījušas visas trīs uzņēmuma līdzmantinieces.

Visas “Olmafarm” līdzmantinieces ir vērsušās arī pie “Olainfarm” padomes priekšsēdētāja Gundara Bērziņa ar lūgumu nekavējoties sasaukt “Olainfarm” padomes sēdi un bez kavēšanās lemt par Beļevičas atsaukšanu no “Olainfarm” valdes locekļa pozīcijas. Jautājuma izlemšana bija steidzama, lai novērstu iespējamu zaudējumu nodarīšanu “Olainfarm”. Tieši “Olainfarm” padomei ir pienākums uzraudzīt valdes darbību starplaikā starp akcionāru sapulcēm un padome ir atbildīga par valdes nodarītajiem zaudējumiem uzņēmumam.

“Olainfarm” mazākuma akcionāri martā vērsušies Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK), lūdzot izvērtēt iespējamas manipulācijas ar akciju tirgu “Repharm” grupas interesēs un slēptas būtiskas ietekmes iegūšanu “Olainfarm”. Mazākuma akcionāri iesniegumā FKTK norāda, ka “Olainfarm” mazākuma akcionāru intereses tiek aizskartas, jo Maligina mantinieču aizsegā darbojas “Repharm” grupa, kas savā kontrolē tiešā un netiešā veidā ir jau ieguvusi būtisku daļu “Olainfarm” akciju. Iesniegumā teikts, ka, iepazīstoties ar “Repharm” grupas tiešā un netiešā kontrolē esošo sabiedrību un pilnvaroto pārstāvju saskaņotajām darbībām un balsojumiem “Olainfarm” akcionāru sapulcēs, slēpta un tieša kontrole attiecībā uz “Olainfarm” konstatējama no 2019.gada maija. Mazākuma akcionāri lūdz FKTK izvērtēt, vai “Olainfarm” nav izveidojusies “Repharm” grupas faktiskā kontrole un būtu konstatējami un iestājušies Finanšu instrumentu tirgus likumā norādītie apstākļi, kur norādīts, ka “pienākums izteikt obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu iestājas arī tad, ja kontrole uzņēmumā ir iegūta netieši”, tādējādi nodrošinot mazākuma akcionāru likumā garantētās tiesības.

“Olainfarm” mazākuma akcionāru iesniegumā FKTK teikts, ka pastāv apstākļi, kas liecina par “Repharm” patieso labuma guvēju iespēju tiešā un netiešā veidā ietekmēt un kontrolēt visu triju Valērija Maligina mantinieču daļas, tādējādi iegūstot vairāk nekā 30% netiešas kontroles “Olainfarm”.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.