Sākums » Jaunākie raksti » Par pirmās palīdzības apmācībām turpmāk informācija būs e-vidē

Par pirmās palīdzības apmācībām turpmāk informācija būs e-vidē

No 2024.gada jūlija tiek ieviesta elektroniska informācijas aprite par pirmās palīdzības apmācībām.

Valdība 16.janvārī atbalstīja grozījumus “Noteikumos par apmācību pirmās palīdzības sniegšanā”, kas papildināti ar nodaļu par pirmās palīdzības sniegšanas apmācību pārvaldības informācijas sistēmu, noteikts iekļaujamo datu apjoms, datu apstrādes kārtība un piekļuve datiem. Pienākums sniegt datus būs Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD), pirmās palīdzības pasniedzējiem un apmācītājorganizācijām. Informācijas sistēma būs jālieto no 2024.gada 1.jūlija.

Visi Latvijas iedzīvotāji vietnē latvija.gov.lv varēs iegūt informāciju par pirmās palīdzības apmācību iespējām, reģistrēties sev atbilstošākajā apmācību kursā, kā arī sekot līdzi iegūtā apliecinājuma par apgūto apmācību kursa derīguma termiņam. Arī dokuments par kursu beigšanu būs pieejams elektroniski un netiks izsniegts papīra formātā. Organizācijām, kas nodrošina pirmās palīdzības apmācības, nebūs jāiesniedz NMPD statistikas atskaites, jo visu statistisko informāciju NMPD izgūs no informācijas sistēmas.

Sistēmas izveidošanas kopējās izmaksas ir 151 250 eiro, bet uzturēšanai turpmāk ik gadu būs nepieciešami ap 25,7 tūkstošiem eiro. Sistēmas izveidošanas izmaksas tika segtas no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) “Vienotās neatliekamās medicīniskās palīdzības un katastrofu medicīnas vadības informācijas sistēmas attīstība (2. kārta)” projekta.

Avots: VM

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*