Sākums » Farmācija » Par Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāju iecelts Dins Šmits
Par Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāju iecelts Dins Šmits

Par Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāju iecelts Dins Šmits

Šodien, 14.februārī, Veselības ministrijā (VM) notika VSIA “Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca” ārkārtas dalībnieku sapulce, kuras laikā apstiprināts jauns slimnīcas valdes sastāvs, ziņo ministrija. Ar 18. februāri slimnīcas valdē būs Dins Šmits un Anda Čakša. Par slimnīcas valdes priekšsēdētāju iecelts D.Šmits.

D.Šmits 1994.gadā absolvējis Rīgas Medicīnas institūtu, iegūstot ārsta izglītību un 2000.gadā absolvējis Rīgas Starptautisko ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolu, iegūstot maģistra grādu biznesa vadībā. No 2012.gada Šmits studē doktorantūrā Rīgas Stradiņa universitātē. No 1995.gada D.Šmits strādājis „GlaxoWellcome Export” Latvijas pārstāvniecībā sākotnēji kā medicīnas pārstāvis, bet no 1996.gada kā produktu un pārdošanas vadītājs. No 1998.gada līdz 2013.gadam bijis uzņēmuma „GlaxoSmithKline Latvia” vadītājs un valdes priekšsēdētājs.

A.Čakša 1999.gadā absolvējusi Latvijas Medicīnas akadēmiju, iegūstot ārsta izglītību, 2002.gadā ieguvusi specializāciju pediatrijā un 2007.gadā absolvējusi Rīgas Starptautisko ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolu, iegūstot maģistra grādu biznesa vadībā. No 2011.gada A.Čakša ir Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja. Paredzēts, ka Čakša darbu abu slimnīcu valdēs apvienos.

Jaunās valdes prioritārie uzdevumi ir izstrādāt sabalansētu iestādes budžetu, nodrošinot slimnīcas ilgtspējīgu darbību, panākot līdzsvaru starp inovācijām un labi pārbaudītām, izmaksu efektīvām standarta metodēm. Tāpat valdei jāīsteno slimnīcas attīstības plāns, nodrošinot infrastruktūras atjaunošanu, lai pacienti varētu ārstēties komfortablās un funkcionālās ēkās, ziņo ministrija.

Jau ziņojām, ka 19.decembrī slimnīcas dalībnieku sanāksmē tika nolemts atstādināt no amata līdzšinējo slimnīcas vadītāju Rūtu Valteri, savukārt valdes locekļi Eva Strīķe un Guntis Bahs atkāpās paši. Līdz jaunas valdes izveidei Strīķe pildīs slimnīcas vadītājas pienākumus, bet Bahs turpinās ieņemt valdes locekļa amatu. Pašreizējā slimnīcas vadība turpinās strādāt līdz februāra vidum.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*