Sākums » Jaunākie raksti » Par zāļu pieejamības pārtraukumu mazināšanu 2023. gada rudenī

Par zāļu pieejamības pārtraukumu mazināšanu 2023. gada rudenī

Zāļu valsts aģentūras (ZVA) mērķis ir strādāt sabiedrības interesēs, lai iedzīvotājiem ir pieejamas drošas un efektīvas zāles.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2007. gada 26. jūnija noteikumu Nr. 416 “Zāļu izplatīšanas un kvalitātes kontroles kārtība” (turpmāk – Noteikumi Nr. 416) 146.16. apakšpunktu ZVA seko līdzi zāļu pieejamībai un analizē to, prognozē tendences un sabiedrības veselības riskus.

Izvērtējot situāciju un secinot, ka no zāļu pieejamības pārtraukumiem nav iespējams pilnībā izvairīties, ZVA svarīgi savlaicīgi rīkoties, lai samazinātu riskus sabiedrības veselībai, kas var rasties no zāļu pieejamības pārtraukumiem. Lai nodrošinātu nepārtrauktās un pietiekamās piegādes ar ārstniecības iestādēm un sabiedrībai būtiski nepieciešamajām zālēm tuvojošajā rudens/ziemas sezonā, ZVA laikus lūdz reģistrācijas apliecības īpašniekus izvērtēt un rast iespēju nodrošināt pietiekamas zāļu piegādes Latvijā reģistrētajām zālēm (t.sk. antibiotikām, bērniem paredzētiem nesteroīdiem pretiekaisuma līdzekļiem un onkoloģiskajām zālēm).

ZVA atgādina, ka gadījumos, kad nav iespējams piegādāt zāles iepakojumos, kam informācija marķējumā un lietošanas instrukcijā norādīta valsts valodā (t.sk. zāļu ražotājam pārpakojot zāles), atbilstoši Ministru kabineta 2006. gada 17. janvāra noteikumu Nr. 57 “Noteikumi par zāļu marķēšanas kārtību un zāļu lietošanas instrukcijai izvirzāmajām prasībām” prasībām pastāv izņēmuma gadījumi zāļu izplatīšanai Latvijā citas valsts tirgum paredzētos iepakojumos. ZVA aicina vadīties pēc ZVA tīmekļa vietnē ievietotās informācijas, lai sniegtu iesniegumu vai paziņojumu.

Lai ZVA būtu informēta un iegūtu pilnīgāku informāciju par Latvijas tirgū faktiski esošām zālēm un varētu savlaicīgi un efektīvi risināt piegāžu pārtraukumu jautājumus, aicinām atbilstoši Noteikumu Nr. 416 prasībām sniegt informāciju par zāļu piegāžu pārtraukumiem. Paziņojumu, ka zālēm ir piegāžu pārtraukumi, iespējams iesniegt izmantojot šo formu.

Avots: ZVA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*