Sākums » Farmācija » Pārrunā aptieku gatavību darbam ar e-receptēm
Pārrunā aptieku gatavību darbam ar e-receptēm

Pārrunā aptieku gatavību darbam ar e-receptēm

Trešdien, 14.jūnijā, Veselības ministrijā (VM) norisinājās tikšanās ar Latvijas lielāko aptieku tīklu – “Latvijas Aptieka”, “Benu aptieka”, “Mēness aptieka”,  “Mana aptieka”, “Euroaptieka”, “Apotheka” – pārstāvjiem, lai pārrunātu aptieku gatavību darbam ar e-receptēm.

Tikšanās laikā aptieku pārstāvji informēja, ka farmaceiti un farmaceitu asistenti visās aptiekās ir apmācīti darbam ar e-receptēm portālā, bet tuvākā mēneša laikā gandrīz visi plāno pāriet uz darbu savā informācijas sistēmā, kurai nodrošināta sadarbspēja ar e-veselības sistēmu, ziņo VM. Vienlaikus tika uzsvērts, ka šobrīd aptiekās ir nepietiekams saņemto e-recepšu apjoms, lai farmaceiti varētu uzkrāt vērā ņemamu pieredzi un operatīvāk veikt medikamentu izsniegšanu pret e-receptēm.

Tikšanās laikā tika uzklausīti arī aptieku pārstāvju priekšlikumi sadarbības veicināšanai ar Nacionālo veselības dienestu, nepieciešamie tehniskie pilnveidojumi un atgriezeniskās saites uzlabojumi ar e-veselības lietotāju atbalsta dienestu.

VM atgādina, ka e-veselības portālā iedzīvotājiem ir pieejama informācija par visām ārstniecības iestādēm un aptiekām, kurās šobrīd ir iespējams izrakstīt un izņemt e-receptes. Tāpat ārstniecības iestādēs un aptiekās, kuras ir uzsākušas e-veselības sistēmas lietošanu, ir izvietotas atpazīšanas uzlīmes ar uzrakstu “šeit lieto e-veselību”.

Jau ziņots, ka e-receptes valsts pilnībā vai daļēji kompensētajiem medikamentiem tikai elektroniski e-veselības sistēmā ir jāizraksta no šā gada 1.septembra. Aptiekām ir pienākums pieņemt e-receptes jau no 2016.gada 1.decembra, norāda ministrija.

Līdz 2017. gada 15. jūnijam pavisam bija izrakstītas vairāk nekā 14 600 e-receptes, no kurām aptiekās izmantotas vairāk nekā 3300 e-receptes. Šobrīd trīs vadošās aptiekas, kurās ir izmantotas visvairāk e-receptes, ir “Liepājas centra aptieka” K. Zāles laukumā 6, Liepājā, ar 678 izsniegtām e-receptēm, “Saules aptieka” Rīgā, Brīvības ielā 68, ar 213 e-receptēm un “Benu” aptieka Driksas ielā 4, Jelgavā, ar 88 e-receptēm.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.