Sākums » Farmācija » Pārtrauks izplatīt zāles “Roferon-A” un anulēs to reģistrāciju

Pārtrauks izplatīt zāles “Roferon-A” un anulēs to reģistrāciju

Uzņēmums “F. Hoffmann-La Roche Ltd” informē, ka globāli ir pieņēmis lēmumu pakāpeniski pārtraukt visu stiprumu zāļu “Roferon-A” pilnšļirču ražošanu un izplatīšanu un anulēt šo zāļu reģistrāciju saistībā ar izmaiņām klīniskajās vadlīnijās. Šī situācija nav saistīta ar zāļu drošumu vai kvalitāti, uzsver Zāļu valsts aģentūra (ZVA). Latvijā reģistrēto zāļu “Roferon-A 3 miljoni starptautisko vienību (SV) šķīdums injekcijām pilnšļircē” (Reģ. Nr. 05-0211) pēdējā piegāde paredzēta 2020. gada sākumā.

Globāli zāļu “Roferon-A” pakāpeniska izplatīšanas pārtraukšana dažādās valstīs notiks atšķirīgi un tiks pabeigta līdz 2021. gada aprīlim, kad būs beidzies pēdējās saražotās zāļu sērijas derīguma termiņš.

Pacientiem ir jāvēršas pie sava ārstējošā ārsta, lai saņemtu informāciju par turpmāko piemērotāko terapijas veidu, norāda ZVA.

Uzņēmums ir sagatavojis informatīvu ziņojumu veselības aprūpes speciālistiem par plānoto lēmumu anulēt šo zāļu reģistrāciju un pārtraukt to ražošanu un izplatīšanu. Šis ziņojums ir pieejams Zāļu valsts aģentūras tīmekļa vietnē – šeit (PDF fails).

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.