Sākums » Interesanti » Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzeju sāk vadīt mākslas kurators Kaspars Vanags

Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzeju sāk vadīt mākslas kurators Kaspars Vanags

Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzeju no šodienas, 1. jūnija, sāk vadīt mākslas kurators Kaspars Vanags, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.  Vanags tika atzīts par uzvarētāju Veselības ministrijas (VM) izsludinātajā konkursā uz vakanto muzeja vadītāja amatu.

Konkursā uz direktora amatu pieteikumus bija iesnieguši seši pretendenti, un pēc divām atlases kārtām konkursa komisija vienbalsīgi lēma veselības ministrei muzeja direktora amatam apstiprināšanai virzīt Vanagu.

Vanags ieguvis maģistra grādu mākslas vēsturē ar specializāciju muzeju studijās Londonas Universitātes Kortolda mākslas institūtā. Viņa profesionālā pieredze cieši saistīta ar ilggadēju kuratora darbību, veidojot starpnozaru pieejā balstītus izstāžu un kultūras izglītības projektus.

Pēdējos divus gadus Vanags bijis Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles programmu direktors. Viņš arī vadījis mākslas galeriju “Kromme” Berlīnē un bijis “ABLV Charitable Foundation” mākslas programmu direktors. Viņa pārziņā bija atbalsta programmas laikmetīgās mākslas izstāžu, izglītības projektu un kultūras žurnālistikas jomās. Tāpat Vanags vadījis darbu pie Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja darbības koncepcijas izstrādes.

Konkursa komisija novērtēja Vanaga piedāvāto redzējumu, veidot muzeju kā sabiedrībai atvērtu pieredžu apmaiņas platformu.

“Muzejam ir unikāla kolekcija un tai ir vajadzīga starpdisciplināra publiskā programma ar regulāriem izzinošiem notikumiem. Latvijas sabiedriskajā domā ir jārosina mūsdienīga un kompetenta saruna par veselību kā mainīgu kultūrsociālu lielumu, kura politiskā dimensija mijas ar cilvēka personīgo atbildību,” paudis Vanags.

Jaunais vadītājs kā muzeja darba prioritāti uzskata balansu starp pagātnes mantojumu, nākotnes perspektīvām un šodienas aktualitātēm gan medicīnas, gan citās dabas un sociālajās zinātnēs.

“Muzejam jāprot sazemēt vispārdrošākos cilvēces nākotnes scenārijus ar katra indivīda paša ikdienas rīcību gan personīgās veselības labā, gan globālo ekoloģisko problēmu kontekstā,” atzinis Vanags.

LETA jau vēstīja, ka Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja līdzšinējā ilggadējā direktore Edīte Bērziņa darba attiecības pārtrauca pēc pašas vēlēšanās. Pēc tam tika izsludināts atklāts konkurss, uz kuru pieteikšanas noslēdzās 9.aprīlī.

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.