Sākums » Jaunākie raksti » Pavļuts cer, ka potēšanu ar “AstraZeneca” vakcīnu varētu atsākt jau šonedēļ
Pavļuts cer, ka potēšanu ar “AstraZeneca” vakcīnu varētu atsākt jau šonedēļ
Daniels Pavļuts. Foto: Ieva Ābele, Saeimas kanceleja.

Pavļuts cer, ka potēšanu ar “AstraZeneca” vakcīnu varētu atsākt jau šonedēļ

Veselības ministrs Daniels Pavļuts ir piesardzīgs prognozēt, kad Latvijā varētu tikt atsākta potēšana ar “AstraZeneca” vakcīnu pret Covid-19, tomēr viņš cer, ka tas notiks iespējami drīzāk, varbūt pat jau šonedēļ, kad Eiropas Zāļu valsts aģentūra (EZA) nāks klajā ar savu ziņojumu par šo preparātu.

Pavļuts telefonintervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” pastāstīja, ka ceturtdien, 18.martā, EZA paziņos jaunākos izpētes rezultātus par “AstraZeneca” vakcīnu pret Covid-19. “Es personīgi cerētu, ka jau tobrīd mēs varēsim pateikt, ka “AstraZeneca” [vakcīna] ir uzskatāma atkal par drošu,” norādīja ministrs.

Tomēr, lūgts precizēt, kāds ir agrākais iespējamais laiks, kad Latvijā varētu tikt atjaunota potēšana ar “AstraZeneca” vakcīnu, Pavļuts atbildēja, ka neņemas par to droši spriest, taču cer, ka tas varētu notikt jau šonedēļ.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka “AstraZeneca” potes drošības jautājums Latvijai ir īpaši svarīgs, jo līdz svētdienai tā ir vienīgā mūsu valstī reāli izmantojamā vakcīna pret jauno koronavīrusu. “Šis lēmums [par “AstraZeneca” vakcīnas izmantošanas apturēšanu] Latvijai nozīmē pauzi vakcinācijas procesā kopumā,” komentēja Pavļuts, piebilstot, ka līdz ar minēto lēmumu Latvijā “uz pauzes” ir uzlikti vairāki desmiti tūkstošu “AstraZeneca” vakcīnas devu.

Kā ziņots, papildu piesardzības nolūkā Slimību profilakses un kontroles centrs, Imunizācijas valsts padome, Zāļu valsts aģentūra  un Veselības inspekcija šodien ir rekomendējušas Latvijā uz laiku apturēt vakcināciju ar “AstraZeneca” vakcīnu pret Covid-19.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.