Sākums » Jaunākie raksti » Pavļuts: EZA reģistrējot Krievijas vakcīnu pret Covid-19, Latvija varēs diskutēt par tās iegādi

Pavļuts: EZA reģistrējot Krievijas vakcīnu pret Covid-19, Latvija varēs diskutēt par tās iegādi

Eiropas Zāļu aģentūrai (EZA) reģistrējot Krievijas vakcīnu “Sputnik V”, Latvija varēs diskutēt, vai iegādāties to, trešdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atzina veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Komisijas loceklis Jānis Ādamsons pie ministra interesējās, vai Latvija plāno iegādāties arī Krievijas un Ķīnas vakcīnas pret Covid-19. Ministrs atbildēja, ka Latvija izmantos jebkuras vakcīnas, kuras EZA būs reģistrējusi un kuras Latvija varēs iegādāties. Patlaban Latvija ir pasūtījusi vakcīnas no septiņiem ražotājiem, no kuriem reģistrēti trīs.

“Šobrīd ne “Sputnik”, ne kādas citas – ķīniešu vai indiešu – [vakcīnas] EZA nav reģistrētas. Zāļu ražotāji paši vēršas EZA, un šajā gadījumā “Sputnik” kaut kādas pārrunas veic, bet reģistrācijas procedūra, cik zinu, nav sākta. Ja tas tiks izdarīts, tad varēsim sākt nopietni diskutēt par šīs vakcīnas izmantošanu,” norādīja ministrs.

Jau ziņots, ka pērn augusta vidū Krievija reģistrēja vakcīnu “Sputnik V”. Zinātnieki sākotnēji izteica par to šaubas, jo tā tika reģistrēta vēl pirms trešās izmēģinājumu fāzes datu publiskošanas. Medicīnas žurnālā vēlāk “The Lancet” tika publicēts pētījums, ka tās efektivitāte ir 91%, un šobrīd tā apstiprināta izmantošanai aptuveni 30 valstīs.

Februāra sākumā Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena, tiekoties ar Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem, teikusi, ka Krievijas un Ķīnas Covid-19 vakcīnas tiks apstiprinātas izmantošanai Eiropas Savienībā (ES), ja šo vakcīnu ražotāji sniegs visus datus, pavēstīja tikšanās dalībnieki.

“Ja Krievijas ražotāji, ja Ķīnas ražotāji atvērs savas grāmatas, demonstrēs caurspīdīgumu, sniegs visus datus, tad tie varēs saņemt tirdzniecības atļauju ar nosacījumiem tāpat kā pārējie,” EP deputātiem sacījusi Leiena.

Brisele iepriekš pavēstīja, ka Krievijas ražotājs kontaktējies ar bloka medikamentu regulatoru, tomēr oficiāls pieteikums apstiprinājuma saņemšanai nav iesniegts. Daži ES valstu līderi apsver iespēju iegādāties Krievijas izstrādāto vakcīnu “Sputnik V”.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.