Sākums » Jaunākie raksti » Pavļuts: “Pfizer” vakcīnu kavēšanās Latvijas plānus nekādā veidā šobrīd nav ietekmējusi

Pavļuts: “Pfizer” vakcīnu kavēšanās Latvijas plānus nekādā veidā šobrīd nav ietekmējusi

Uzņēmumu “BioNTech” un “Pfizer” izstrādātās vakcīnas pret Covid-19 piegāžu kavēšanās Latvijas plānus nekādā veidā nav ietekmējusi, jo Latvija šobrīd ir saņēmusi visas janvārī plānotās šī ražotāja piegādes, medijiem pavēstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts.

15. janvārī Vācijas Veselības ministrija paziņojusi, ka “BioNTech” un “Pfizer” Covid-19 vakcīnu piegādes Eiropas Savienības dalībvalstīm kavēsies trīs līdz četras nedēļas. Šajā sakarā Pavļuts kopā ar Baltijas un Skandināvijas valstu veselības ministriem vērsies pie Eiropas veselības komisāres ar aicinājumu viest skaidrību par kavēšanos.

Vaicāts par šīs kavēšanās ietekmi uz Latviju, Pavļuts sacīja, ka “Latvijas plānus tas nekādā veidā šobrīd nav ietekmējis, jo Latvija tās “Pfizer” vakcīnas, kuras bija paredzētas janvārī, šobrīd ir saņēmusi, līdz ar to nekādas “Pfizer” vakcīnas mums šī gada pirmajā ceturksnī neaizkavējas”.

Pēc viņa paustā, nākamā krava “BioNTech” un “Pfizer” patlaban paredzēta tikai šī gada otrajā ceturksnī, sākot no aprīļa.

Ministrs arī atgādināja, ka marta beigās un aprīlī tiek plānots strauji celt vakcinācijas jaudu, sākot visaptverošu vakcināciju un pret Covid-19 potējot aptuveni 100 000 cilvēku nedēļā.

Šāda apmēra plašāka vakcinēšana sāksies pēc tam, kad lietošanai Eiropas Savienībā tiks apstiprināta ražotāja “AstraZeneca” vakcīna, kuru lielākos apjomos – aptuveni 200 000 devu apmērā – Latvija varētu saņemt februāra otrajā pusē.

Patlaban, vadoties pēc ministra sacītā, Latvijā ir vēl pieejams neliels daudzums ražotāja “Moderna” vakcīnas, kuras mazos apjomos papildus plānots saņemt februāra sākumā.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.