Sākums » Jaunākie raksti » Pēc divu mēnešu samazinājuma, Latvijā novērojams Covid-19 pieaugums
Pēc divu mēnešu samazinājuma, Latvijā novērojams Covid-19 pieaugums

Pēc divu mēnešu samazinājuma, Latvijā novērojams Covid-19 pieaugums

Pēc divu mēnešu Covid-19 gadījumu pakāpeniska samazinājuma, aizvadītajā nedēļā no 21.novembra līdz 27.novembrim, Covid-19 gadījumi pieauga par 35,1%, vidēji nedēļā 3124 gadījumi, jeb 446 gadījumi dienā. Par 17,7% pieauga arī testu skaits. Vērtējot datus par iepriekšējo nedēļu stacionāros – par 4,6% kopā pieaudzis Covid-19 pacientu skaits, stacionāros atrodas divi pacienti ar smagu Covid-19 slimības gaitu.

Jaunatklāto gadījumu skaita pieaugums iepriekšējā nedēļā bija vecuma grupās 0-9 gadi un 30-49 gadi. Augstāka saslimstība, kā vidēji Latvijā, bija vērojama Kurzemē, Latgalē, Rīgā.

Eiropas Savienībā novērojama lēna saslimstības pieauguma tendence. Latvijā saslimstība ar Covid-19 ir zem ES vidējā radītāja.

Kopš šajā sezonā uzsāktā gripas monitoringa, Latvijā līdz šim laboratoriski apstiprināti 13 gripas gadījumi un ģimenes ārstu prakses ziņojušas par 52 klīniski apstiprinātiem gripas gadījumiem. Gripas reģionāla un plaša izplatība jau konstatēta dažās Eiropas Savienības/Eiropas Ekonomikas zonas valstīs: Albānija, Somija, Vācija, Kazahstāna, Moldovas Republika, Krievijas Federācija, Apvienota karaliste (Skotija), Ukraina, Francija.

! Speciālisti aicina seniorus un cilvēkus ar hroniskām slimībām neatlikt vakcināciju pret sezonālo gripu un Covid-19. Vakcinācijai var pieteikties pie sava ģimenes ārsta, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas kabinetos vai portālā manavakcina.lv

Vakcināciju pret gripu un Covid-19 var saņemt vienā vakcinācijas reizē.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*