Sākums » Aktuāli » Pēc kādām pazīmēm atpazīt pērtiķu bakas?

Pēc kādām pazīmēm atpazīt pērtiķu bakas?

Latvijā konstatēts pirmais pērtiķu baku gadījums, šodien, 3. jūnijā, informēja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). Pēc SPKC ziņām, slimnieks ir ārzemēs inficējies pieaugušais vecuma grupā līdz 50 gadiem ar vieglu slimības norisi. Viņš atrodas ārstniecības personas uzraudzībā. SPKC veic epidemioloģisko izmeklēšanu saistībā ar šo gadījumu un citus nepieciešamos pasākumus.

SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs šodien informēja, ka pirmais pērtiķu baku gadījums pasaulē konstatēts šī gada maija sākumā, un bija saistīts ar kāda cilvēka ceļojumu uz Nigēriju. Šobrīd pasaulē jauno pērtiķu baku gadījumu skaits pārsniedz 500, no tiem vairāk nekā 300 reģistrēti Eiropas Savienībā. Līdz šim ES nav reģistrēts neviens šīs slimības izraisīts nāves gadījums.

Iespējamie slimības simptomi ir ķermeņa temperatūras paaugstināšanās līdz 38 vai 39 grādiem, stipras galvassāpes, muguras sāpes, izsitumi, kas var rasties arī uz plaukstām un pēdām, kā arī limfātisko mezglu palielināšanās. Šī slimība izplatās lēni, inficēšanās notiek tuva kontakta apstākļos, kā arī gaisa pilienu ceļā, ilgstoši atrodoties inficētajas personas tuvumā.

Saslimšanas ar pērtiķu bakām gadījumā var rasties sekundāra bakteriāla infekcija, jo pacienti izjūt mokošu niezi. Īpašas riska grupas ir zīdaiņi, grūtnieces un cilvēki ar ļoti novājinātu imūnsistēmu. Mājas karantīna pērtiķu baku gadījumā nav paredzēta, jo infekcija norit lēni un tā nav īpaši lipīga.

“Mēs varam uz doto brīdi apgalvot, ka šis pirmais reģistrētais gadījums nav saistīts ar inficēšanos Latvijā, inficēšanās notikusi ārzemēs. Mūsu mērķis dotajā brīdi ir apturēt slimību, maksimāli ātri identificēt katru gadījumu sadarbībā ar ārstiem, laboratoriju, veikt diagnostiku un parastus epidemioloģiskus pasākumus, kas attiecas uz pacientu izolāciju,” norāda Perevoščikovs.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*